اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
17:31 17:31

کاهش فشار خون با روش های خانگی

امروزه بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلف مانند استرس، استفاده بیش از اندازه از غذاهای آماده و مواردی از این دست به فشار خون بالا مبتلا هستند که این بیماری می تواند سلامت آنها را به خطر بیاندازد از این رو باید بلافاصله اقدام به کاهش فشار خون خود نمایند که برای این کار می توان از روش های خانگی استفاده کرد که از هیچ گونه عوارضی برخوردار نیست بلکه در مقابل می تواند منجر به افزایش سلامت فرد نیز شود.

گفتنی است بسیاری از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که استفاده روزانه از سیر می تواند در کاهش فشار خون و همچنین چربی خون مفید باشد از این رو می توان سیر را به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در برنامه غذایی روزانه گنجاند همچنین باید در نظر داشت که سیر می تواند مانع از ابتلا به سرطان نیز شود.

از سوی دیگر باید یادآور شد که استفاده از زنجبیل نیز تاثیر بسزایی در کاهش فشار خون دارد چرا که صاحبنظران بر این باور هستند که استفاده از زنجبیل تازه و یا پودر آن می تواند در افزایش سلامت بدن کمک کند همچنین این ادویه خوش طعم می تواند در کاهش ابتلا به سرماخوردگی نیز بسیار تاثیر گذار باشد از این رو بهتر است زنجبیل را به عنوان یکی از ادویه های لازم برای غذا استفاده کرد و یا اینکه از دمنوش آن استفاده کرد.

یکی دیگر از مواد طبیعی که می توان با استفاده از آن به راحتی فشار خون بالا را کاهش داد استفاده از آبلیموی تازه است چرا که آبلیمو حالت اسیدی دارد بنابراین به راحتی می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد برای استفاده از این روش بهتر است چند قطره از آبلیموی تازه را در یک لیوان آب ریخت و آن را میل کرد.

بدیهی است مصرف آبغوره خانگی و بدون نمک نیز نقش بسزایی در کاهش فشار خون دارد از این رو توصیه می شود به هنگام افزایش فشار خون قبل از هر چیزی یک فنجان آبغوره خانگی بدون نمک نوشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن فشار خون کاهش یابد.

پر واضح است که استفاده از سرکه سیب نیز می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد برای این کار بهتر است چند قطره از سرکه سیب را در یک لیوان مخلوط کرد و سپس آن را میل کرد.

لازم به ذکر است استفاده از سرکه سیب، آبغوره و یا آبلیمو به تنهایی برای افرادی که ناراحتی معده دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود از این رو بهتر است آنها را در آب مخلوط کرده و بعد آن را میل کنند.

اخبار مرتبط

icon news

روش های کنترل فشار خون بدون مصرف دارو

 متاسفانه امروزه بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلفی مانند  استرس، شهرنشینی، مصرف غذا...

روش های کنترل فشار خون بدون مصرف دارو

متاسفانه امروزه بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلفی مانند  استرس ،شهرنشینی ،مصرف غذاه...

دارچین و دانه کتان؛ داروهای گیاهی برای درمان افرادی که فشارخون بالا دارند

فشارخون بالا یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. افرادی که فشارخ...

خواص و کاربردهای سیر

سیر از خواص درمانی بسیاری برخوردار است به گونه ای که بسیاری از کارشناسان استفاده روزا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news