اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
17:50 17:50

در خرید اس 400 تعلل نخواهیم کرد

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش در خرید اس 400 تعلل نخواهد کرد.  

چاووش‌اوغلو

به گزارش سلام نو، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت: در حال حاضر هیچ گونه حرفی مبنی بر به تعویق انداختن توافق اس ۴۰۰ و یا تعلیق آن مطرح نیست. در باره تشکیل کمیسیون، مذاکراتی با آمریکا رد و بدل می‌شود. ما می‌خواهیم اگر یک کار گروهی فعالیت کند، بدون پیش شرط باشد. ما در این باره به خودمان اطمینان داریم. بر همین اساس اگر آمریکا حسن نیت داشته باشد این پیشنهاد را قبول می‌کند.

وی در ادامه اظهاراتش در باره مذاکرات تلفنی روسای جمهور ترکیه و روسیه گفت: این مذاکرات در چارچوب توافق ادلب بود. روسای جمهور  روسیه و ترکیه در این مذاکرات تلفنی بر تشکیل یک کار گروه مشترک در ادلب توافق کردند. موضع جنگ طلبانه دولت دمشق باید به پایان برسد. و بعد از آن ادعاهای مطرح شده از سوی هر دو طرف در میز مذاکره حل شود.

او در بخش دیگر از اظهاراتش گفت: سازمان فتو در قرقیزستان فعالیت گسترده داشته و تلاش می‌کند روابط ترکیه و قرقیزستان را برهم زند. در این باره با سفیر جدید این کشور در ترکیه گفتگو کرده‌ام.

چاووش اوغلو در بخش دیگری از اظهاراتش درباره قبرس اعلام کرد: ما در حوزه بین‌الملل حاضر هستیم با همه طرف‌ها گفت‌وگو کنیم. اما دراین‌باره مهمترین مساله، رویکرد است. ما از حقوق مردم قبرس ترک نشین حمایت می‌کنیم. در حال حاضر قبرس یونانی نشین با نادیده گرفتن حقوق مردم قبرس ترک نشین دست به حفاری می‌زند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

قدرت نمایی مسکو با سامانه اس 400

رئیس کمیسیون امور بین‌الملل در مجلس دومای روسیه گفت: به زودی سامانه قدرتمند اس 400 در...

آیا اردوغان از غربی‌ها خداحافظی می‌کند؟

برخی معتقد هستند خرید سامانه اس 400 توسط ترکیه از کشور روسیه آغاز فصلی نو در روابط دو...

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان با پوتین

رئیس جمهور ترکیه و روسیه در مورد تحویل سامانه اس 400 با یک دیگر به صورت تلفنی گفت‌وگو...

اردوغان مرد سرسختی است

 ترامپ گفت:  ترک‌ها جنگجو هستند و ترکیه ارتش بزرگی دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news