اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
18:30 18:30

خبرهای خوب ارتباطاتی در 27 اردیبهشت

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، 27 اردیبهشت (17 می) مثل هر سال مصادف با روز جهانی این رشته دستاوردهایی را رونمایی خواهد کرد.

رونمایی از برخی پروژه های ارتباطی در کشور

به گزارش سلام نو ، دلیل این نامگذاری جلب توجه دولت‌ها و مردم جهان به اهمیت مقوله ارتباطات و ‏فناوری اطلاعات است.

امروزه، قدرت در درست جوامعی است که از نیرومند ترین شبکه های ارتباطی و به تبع آن، از بیشترین اطلاعات برخوردار باشند و این حقیقت انکار ناپذیر، تمدن حاکم بر تمدن کنونی جهان است .

هولین ژائو دبیر کل اتحادیه بین‌المللی مخابرات، در پیام امسال خود به مناسبت روز جهانی ارتباطات گفته است: تدوین استانداردها، یکی از ارکان اساسی مأموریت‌های ITU، به عنوان آژانس تخصصی سازمان ملل در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. اگر دوست دارید به اینترنت وصل شوید، از تماشای یک رویداد ورزشی در تلویزیون لذت ببرید، در ماشین خود رادیو گوش کنید یا از گوشی هوشمند خود فایل تصویری تماشا کنید، این استانداردهای ITU هستند که این امکان را فراهم می‌سازند.

هولین ژائو در این پیام، از کشورهای عضو ITU، صاحبان صنایع، شرکت‌های کوچک و بزرگ و دانشگاه‌ها، همچنین آژانس‌های خواهرخوانده سازمان ملل، شرکای خود و همه سهامداران درخواست کرده است از برنامه کاهش شکاف استانداردسازی ITU  که رفاه و کامیابی برای همه را در پی خواهد داشت، حمایت کنند.

‏بر اساس این گزارش، به مناسبت روز جهانی ارتباطات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روز یکشنبه 29 اردیبهشت از پروژه توسعه روستایی، یک پروژه خدماتی در حوزه پست و چند پروژه فناوری اطلاعات رونمایی می شود.

/تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

ممنوعیت برگزاری همایش در وزارت ارتباطات

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  اعلام کرد  که برای صرفه جویی در هزینه‌ها،  برگزاری ه...

تکلیف ماهواره دوستی چه شد؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای جوانان در تولید علم از انتظار ب...

به اینترنت ۲۰ مگابیتی امید داشته باشیم؟

وزارت ارتباطات قول داده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه را فراه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news