اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
18:00 18:00

دستگیری دسته جمعی مالخران و دزدان پایتخت

کلانتری 139 مرزداران در این عمیات نقش بسزایی ایفا کرده است.

بازداشت زنجیره‌ای سارقان و خریداران اموال مسروقه با چند صد فقره سرقت

به گزارش سلام نو ، مالباخته پس از حضور در اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان، گفت: ساعت 23 در خیابان معتمدی در حال صحبت با گوشی تلفن‌همراه بودم که ناگهان یک موتورسوار به من نزدیک و در یک لحظه گوشی همراهم را قاپیده و به سرعت از محل متواری شد.

با توجه به شیوه و شگرد سارق در قاپ‌زنی تک نفره با  بهره‌گیری از سوابق مجرمان سابقه‌دار دررابطه با گوشی‌قاپی، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار 21 ساله شدند.

بررسی سوابق گذشته این متهم نشان داد که وی سرقتهای تک نفره انجام داده و آخرین بار در تیرماه سال گذشته از زندان آزاد و مجدداً سرقتهای خود را از سر گرفته است.

تصویر متهم توسط مالباخته شناسایی و کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی به  مخفیگاه وی در شهرستان شهریار با  اخذ نیابت قضایی اعزام شده و در نهایت موفق شدند متهم را در تاریخ 22 بهمن 97 بازداشت کنند.

متهم  پس از دستگیری و انتقال به پلیس آگاهی به سرقت گوشی تلفن‌همراه مالباخته و 50 فقره سرقت دیگر در شهریار و مناطق غرب شهر تهران اعتراف کرد و گفت: گوشی‌های مسروقه را به یکی از خریداران اموال مسروقه در شهریار فروخته است.

مالخر نیز دستگیر شد و در  پلیس آگاهی تهران بزرگ به  مالخری اموال مسروقه با اعتراف صریح به خرید ده‌ها دستگاه گوشی تلفن‌همراه مسروقه از وحید اعتراف کرد.

وی پنج خریدار اموال مسروقه دیگر را نیز به کارآگاهان معرفی کرد و عنوان داشت که به صورت گروهی (باندی) و به همراه این افراد در زمینه خرید گوشی‌های تلفن‌همراه از سارقان فعالیت دارد.

با معرفی پنج خریدار اموال مسروقه جدید و شناسایی محل فعالیتهای مجرمانه آنها در شهرستان شهریار، هماهنگی لازم با پلیس آگاهی غرب استان تهران انجام و طی یک عملیات مشترک هر پنج نفر در مورخ 3 اردیبهشت 98 دستگیر و در همان عملیات دستگیری، بیش از 70 دستگاه گوشی تلفن‌همراه مسروقه کشف شد.

یکی از خریداران اموال مسروقه به نام امین (متولد 1360) که نقش سرکردگی گروه خریداران اموال مسروقه را بر عهده داشت، در همان تحقیقات اولیه به خرید بیش از 200 دستگاه گوشی تلفن‌همراه مسروقه از سارقان اعتراف و در این رابطه دو سارق به نام بهرام (21 ساله) و حمید (27 ساله) را به کارآگاهان معرفی کرد.

با معرفی بهرام و حمید توسط خریدار اصلی گوشی‌های مسروقه، بلافاصله هر دو نفر آنها به عنوان مجرمان سابقه‌دار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مورد شناسایی قرار گرفتند.

در بررسی سوابق بهرام و حمید مشخص شد که هر دو نفر آنها پیش از این بارها به اتهام کیف‌قاپی، قاپ‌زنی و زورگیری دستگیر و روانه زندان شده و هر دو نیز در یک محله در شهریار سکونت دارند.

با شناسایی مخفیگاه بهرام و حمید در شهریار ، کارآگاهان اداره هجدهم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان شهریار اعزام و در مورخ 21 اردیبهشت 98 طی دو عملیات همزمان موفق به دستگیری هر دو نفر آنها شده و در بازرسی از مخفیگاه آنها علاوه بر کشف ده‌ها دستگاه گوشی تلفن‌همراه مسروقه، چندین قبضه سلاح سرد نیز کشف شد که متهمان صراحتاً اعتراف کردند که علاوه بر سرقت به شیوه قاپ‌زنی، به شیوه زورگیری و با تهدید سلاح سرد نیز اقدام به ده‌ها فقره سرقت کردند.

حمید و بهرام ضمن اعتراف صریح به ده‌ها فقره سرقت به شیوه قاپ‌زنی و زورگیری و فروش اموال مسروقه به گروه خریداران اموال مسروقه به سرکردگی امین، یکی از خریداران اموال مسروقه به نام ناصر را نیز به کارآگاهان معرفی و اعتراف کردند که بیش از 200 گوشی تلفن همراه مسروقه را به ناصر فروختند.

با شناسایی ناصر، وی نیز در همان تاریخ 21 اردیبهشت 98 دستگیر و به همراه حمید و بهرام به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ احمد نجفی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح هر یک از گروه‌های مجرمان دستگیر شده درباره انجام سرقت  و خرید و فروش اموال مسروقه، قرار قانونی توسط شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران صادر شده و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

یک انبار نوشیدنی‌ فاسد در ورامین کشف شد

سرهنگ داریوش صادقی فرد، سرپرست پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی ویژه شرق ا...

سارقان مامور جوان پلیس را به قتل رساندند

به گفته مقامات پلیس شب گذشته سارقان مسلح در درگیر با نیروی انتظامی مامور تجسس کلانتری...

درخواست پلیس از مردم: به گیلان و مازندران نروید

سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: از مردم می خواهیم که ...

شهادت یک مرزبان در هنگ مرزی بانه

ستوانیکم حمید فعله‌گری اهل شهرستان قروه استان کردستان هنگام ماموریت در نوار مرزی بانه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news