اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
26 اردیبهشت 1398
09:25

عراق می‌تواند میانجی بین ایران و آمریکا باشد

سفیر عراق در روسیه اظهار کرد: احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه ایران، گفت: «عراق یک ملت مستقل است. اجازه نخواهیم داد از اراضی ما استفاده شود.» وی با ابراز امیدواری درباره اینکه نهایتا «هیچ اتفاقی رخ ندهد»، گفت بغداد می‌تواند از رابطه نزدیک خود با تهران و واشنگتن برای تلاش جهت کاهش تنش‌ها در منطقه استفاده کند.

پیشنهاد میانجیگری دیپلمات عراقی/ از خاک عراق اقدامی علیه همسایگان نمی شود

به گزارش سلام نو، «حیدر منصور هادی» سفیر عراق در روسیه گفت بغداد به عنوان یک دولت مستقل اجازه نخواهد داد از خاک عراق برای اقدام علیه همسایگان استفاده شود.

منصور هادی در پاسخ به سوالی درباره ادعای احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه ایران، گفت: «عراق یک ملت مستقل است. اجازه نخواهیم داد از اراضی ما استفاده شود.» وی با ابراز امیدواری درباره اینکه نهایتا «هیچ اتفاقی رخ ندهد»، گفت بغداد می‌تواند از رابطه نزدیک خود با تهران و واشنگتن برای تلاش جهت کاهش تنش‌ها در منطقه استفاده کند.این دیپلمات عراقی تأکید کرد بغداد نمی‌خواهد «یک جنگ ویرانگر دیگر» را در منطقه غرب آسیا شاهد باشد.

اظهارات منصور هادی پس از آن مطرح می‌شود که رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی در روزهای گذشته تصویری تنش‌آلود از منطقه به تصویر کشیده و مدعی شده‌اند ممکن است ایالات متحده و ایران به زودی خود را درگیر یک نبرد نظامی ببینند.

با وجود این گزارش‌ها، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا ادعای طرح‌ریزی برای اعزام ده‌ها هزار نیروی نظامی به غرب آسیا را تکذیب کرده است.وی گزارش‌های منتشر شده در روزنامه‌های«نیویورک‌تایمز» و «واشنگتن‌پست» درباره اختلاف نظر در دولتش در قبال ایران را هم تکذیب کرده است./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

منافع اسرائیل و عربستان یا منافع آمریکا؛ ترامپ کدام را انتخاب می‌کند؟

شبکه سی‌ان‌ان با اشاره به تأثیر مخالفت عربستان و اسرائیل بر تصمیمات ترامپ این سوال را...

اختلاف بر سر چگونگی خوانش اطلاعات مربوط به ایران

آدام شیف از اعضای کنگره آمریکا اخیرا نسبت به اطلاعاتی که از خاورمیانه درباره ایران من...

ترکیه و آمریکا روابط عمیق و ریشه داری را بر پایه منافع متقابل دارند

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گفت:  تصویب چنین پیش نویسی در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگ...

دیدگاه خود را بنویسید