اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
10:15 10:15

چین: تا اخرین نفس مبارزه خواهیم کرد

سخنگوی دولت چین اظهار کرد:خواستار نبرد نیستیم اما اگر کسی آن را به دروازه های چین بکشاند آن زمان تا آخرین نفس مبارزه خواهیم کرد.

به گزارش سلام نو، 'گنگ شوانگ' روز پنجشنبه به خبرنگاران در پکن گفت: ما تسلیم فشارهای خارجی نمی شویم قابلیت و عزم جزم برای دفاع از حقوق مشروع خود داریم.
وی با اشاره به مناقشه بزرگ تجاری چین و آمریکا گفت: خواستار نبرد نیستیم اما اگر کسی آن را به دروازه های چین بکشاند آن زمان تا آخرین نفس مبارزه خواهیم کرد.
وی گفت که چین آن طرفی نیست که قول و قرارهایش را شکسته باشد و از توافق عقب نشینی کرده باشد مذاکره فرایند بحث و رایزنی است در مذاکرات طبیعی است اختلافاتی وجود داشته باشد این به منزله تخطی از توافق نیست.
گنگ افزود: درباره اختلافات اقتصادی و مسایل تجاری، ماه می سال 2018 با آمریکا به اتفاق نظر و اجماع رسیدیم اما فقط با گذشت چند روز آمریکا زیر توافقات زد.
وی گفت: در ماه دسامبر نیز قبول کردیم خریدهای بیشتری از آمریکا انجام دهیم اما طرف آمریکایی یکباره درخواست های بیشتری کرد و باعث شد تا اختلاف پدیدار شود این چین نبود که از توافق تخطی کرد.
سخنگوی چین افزود: بیشترین صداقت و مهربانی را در گفت و گو با آمریکا داشتیم اما مساله افزایش تعرفه ها مشکل ساز شده است این موضوع فقط به طرفی که تعرفه اعمال می کند، بیشترین ضربه را وارد می کند و البته چالشی هم برای دیگران است./ایرنااخبار مرتبط

icon news

آمریکا: چین اطلاعات 145 میلیون آمریکایی را به سرقت برده است!

وزارت دادگستری آمریکا چهار نظامی چینی را متهم به هک یک موسسه اعتبارسنجی این کشور و سر...

چین با معترضان هنگ کنگی انسانی رفتار کند

رئیس‌جمهوی آمریکا در حساب توئیتر خود ضمن اشاره به تاثیر تعرفه های آمریکا بر مختل کردن...

جنگ اقتصادی آمریکا و چین دامن ژاپن را گرفت

 جنگ اقتصادی چین و امریکا این روزها باعث کاهش تولید خودرو در کارخانجات خودروسازی ژاپن...

وقتی آمریکا در مقابل هووای به زانو در می‌آید

از کشورهایی که برخلاف تلاش و فشارهای آمریکا همچنان به همکاری با هواوی ادامه داده‌اند،...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news