اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
26 اردیبهشت 1398
17:30

همتی:یکی از اولویت‌های مهم سیستم بانکی تامین نقدینگی بنگاه‌های تولیدی است

 رئیس کل بانک مرکزی افزود: بانک‌ها بایستی با شناختی که از واحدهای تولیدی دارند نسبت به تامین سرمایه در گردش واحدهای فعال و نیازمند نقدینگی اقدام کنند.

همتی: بانک‌ها نقدینگی تولید را تامین کنند

به گزارش سلام نو، عبدالناصر همتی در جمع مدیران عامل بانک‌های کشور با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام، یکی از اولویت‌های مهم سیستم بانکی را تامین نقدینگی بنگاه‌های تولیدی عنوان کرد و از مدیران بانکی خواست با شناختی که از واحدهای تولیدی فعال و موثر کشور دارند نسبت به پشتیبانی از آن‌ها اقدام کنند. رئیس کل بانک مرکزی روند اصلاح نظام بانکی را علیرغم پیچیدگی این کار و حساسیت آن خوب توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد با مجوزهای دریافتی از شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه به نتایج خوبی برسیم. همتی تاکید کرد: واحدهای تولیدی موانع متعددی در مقابلشان هست که بدون رفع آن‌ها صرف تامین نقدینگی مشکل آن‌ها راحل نمی‌کند، لیکن بانک‌ها بایستی با شناختی که از واحدهای تولیدی دارند نسبت به تامین سرمایه در گردش واحدهای فعال و نیازمند نقدینگی اقدام کنند. همتی با اشاره به اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه ۷ و ۱۵ ساله برای بخش کشاورزی و مسکن مناطق سیل زده از مدیران بانک‌ها خواست در پرداخت سهمیه‌های تعیین شده تسریع نمایند و بانک مرکزی نیز از نظر اعتباری از آن‌ها پشتیبانی خواهد کرد.
در این جلسه مدیران بانک‌ها در مورد ضرورت احیای کانون بانک ها، مسئله نحوه تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک ها، موضوع رمزهای یکبار مصرف، مسائل مربوط به واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها و سایر موارد نظرات خود را مطرح و بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید پیگیری لازم جهت حل و فصل مطالب مطروحه انجام گیرد./خبرانلاین

اخبار مرتبط

همتی: سامانه نیما محور تبادل تجارت ارزی کشور است

رییس کل بانک مرکزی، گفت:  حذف سامانه نیما به هیچ وجه قابل حذف نیست.

همتی: مردم نباید وارد بازار ارز شوند

رییس کل بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی هر زمانی اراده کند وارد بازار می‌شود.

اجازه نمی‌دهیم افرادی با سوء استفاده از اقتصاد مقاومتی از بازپرداخت تسهیلات شانه خالی کنند

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: برای جلوگیری از برخوردهای چندگانه، رسیدگی به موض...

همتی: تأمین منابع ازطریق بین بانکی هیچ گونه تأثیر تورمی ندارد

  رئیس کل بانک مرکزی در مورد اضافه برداشت بانکها از بانک مرکزی توضیحاتی ارائه کرد.

دیدگاه خود را بنویسید