اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
17:30 17:30

همتی:یکی از اولویت‌های مهم سیستم بانکی تامین نقدینگی بنگاه‌های تولیدی است

 رئیس کل بانک مرکزی افزود: بانک‌ها بایستی با شناختی که از واحدهای تولیدی دارند نسبت به تامین سرمایه در گردش واحدهای فعال و نیازمند نقدینگی اقدام کنند.

همتی: بانک‌ها نقدینگی تولید را تامین کنند

به گزارش سلام نو، عبدالناصر همتی در جمع مدیران عامل بانک‌های کشور با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام، یکی از اولویت‌های مهم سیستم بانکی را تامین نقدینگی بنگاه‌های تولیدی عنوان کرد و از مدیران بانکی خواست با شناختی که از واحدهای تولیدی فعال و موثر کشور دارند نسبت به پشتیبانی از آن‌ها اقدام کنند. رئیس کل بانک مرکزی روند اصلاح نظام بانکی را علیرغم پیچیدگی این کار و حساسیت آن خوب توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد با مجوزهای دریافتی از شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه به نتایج خوبی برسیم. همتی تاکید کرد: واحدهای تولیدی موانع متعددی در مقابلشان هست که بدون رفع آن‌ها صرف تامین نقدینگی مشکل آن‌ها راحل نمی‌کند، لیکن بانک‌ها بایستی با شناختی که از واحدهای تولیدی دارند نسبت به تامین سرمایه در گردش واحدهای فعال و نیازمند نقدینگی اقدام کنند. همتی با اشاره به اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه ۷ و ۱۵ ساله برای بخش کشاورزی و مسکن مناطق سیل زده از مدیران بانک‌ها خواست در پرداخت سهمیه‌های تعیین شده تسریع نمایند و بانک مرکزی نیز از نظر اعتباری از آن‌ها پشتیبانی خواهد کرد.
در این جلسه مدیران بانک‌ها در مورد ضرورت احیای کانون بانک ها، مسئله نحوه تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک ها، موضوع رمزهای یکبار مصرف، مسائل مربوط به واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها و سایر موارد نظرات خود را مطرح و بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید پیگیری لازم جهت حل و فصل مطالب مطروحه انجام گیرد./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

«ارز دیجیتال» جلسه هیات دولت را به چالش کشید

همتی ، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه «باید کمی صبر کرد تا دولت در این باره بررسی ک...

سفر رییس کل بانک مرکزی به انکارا

رئیس کل بانک مرکزی برای رایزنی با همتای ترک خود به ترکیه سفر کرد.

واکنش همتی به شایعه دخالت بانک‌ها در بازار ارز

رئیس بانک مرکزی گفت:  این‌که بانک‌ها از خرید و فروش ارز سود برده‌اند، اصلا صحیح نیست،...

همتی: عوامل سیاسی و بین المللی در شرایط تحریمی در نوسانات بازار ارز بی تاثیر نیست

رئیس کل بانک مرکزی افزود:  اخبار به ظاهر مثبت و منفی هر کدام سهم خود تا حدودی می توان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news