اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
18:22 18:22

مرکل : اختلاف فکری زیادی با مکرون داریم

  صدراعظم آلمان افزود: بسیاری از مردم از جمله خود من نگران اروپا هستیم.

مرکل با ماکرون

به گزارش سلام نو، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه همزمان با اینکه افزایش ناسیونالیسم اروپا هراس همزیستی اتحادیه اروپا را به بوته آزمایش گذاشته، تلاش می‌کند تا جان تازه‌ای به این بلوک ببخشد. وی اصلاح منطقه یورو را یکی از اولویت‌های خود دانسته اما آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در برابر برخی از ایده‌های ماکرون به ویژه آنهایی که برلین را به خطر می‌اندازند، مقاومت کرده است.

آنگلا مرکل در مصاحبه با روزنامه‌ زوددویچه تسایتونگ گفت: قطعاً ما بحث‌های شدیدی داریم. طرز فکر ما با احترام به نظر هر دو طرف کاملاً متفاوت است. ما متفاوت از یکدیگر نقش‌هایمان را ایفا می‌کنیم.

وی افزود: با این حال علیرغم طرز تفکرهای متفاوت، ما بارها و بارها سازش کرده‌ایم. در این راستا ما در خصوص بررسی پروژه‌های مربوط به اروپا به توافق دست یافته‌ایم. در حقیقت باید اعلام کنم نظرات کلی ما مشابه یکدیگر است.

مرکل در رابطه با انتخابات ماه جاری پارلمان اروپا گفت: بسیاری از مردم از جمله خود من نگران اروپا هستیم. این بدان معنا است که احساس می‌کنم حتی باید مسوولانه‌تر از قبل در مطمئن شدن از اینکه اروپا آینده مثبتی دارد به دیگران بپیوندم.

مرکل گفت: من از مانفرد وبر، سیاستمدار محافظه کار آلمان در تصمیمش برای تبدیل شدن به رئیس بعدی کمیسیون اروپا حمایت می‌کنم اما این بدان معنا نیست که آلمان هیچ کاندیدای عالی دیگری برای دیگر پست‌ها ندارد.

وی در بخش دیگر اظهارات خود، گفت: من از اینکه انگلیس می‌خواهد علیرغم برنامه خروجش از اتحادیه اروپا همچنان در سیاست امنیت اروپا مشارکت کند بسیار خرسند هستم. هر زمان انگلیس آماده همکاری باشد ما باید دست او را بگیریم چرا که این اقدام ما را قوی‌تر می‌سازد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

یک سوسیالیست در راس پارلمان اتحادیه اروپا

دیوید ساسولی، قانونگذار سوسیالیست ایتالیایی به مدت دو سال و نیم در اس پارلمان اتحادیه...

نتایج انتخابات پارلمان اروپا عربستان سعودی و امارات را ناکام گذاشت

نتیجه این انتخابات برای ائتلاف جناح راستی اسرائیل، عربستان سعودی و امارات متحده عربی ...

موافقت پارلمان اروپا با لغو تغییر ساعت ها

نمایندگان پارلمان اروپا  به کشورهای عضو فرصت دادند که تا آوریل 2021  در مورد تداوم یا...

بررسی پرونده حقوق بشر و بازداشت فعالان حقوقی زن در پارلمان اروپا

پرونده حقوق بشر و بازداشت فعالان حقوقی زن در پارلمان اروپا مورد بررسی قرارگرفت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news