اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
17:38 17:38

رییس جهاددانشگاهی: ارتباطات باید به مفاهیم تعالی بخش جامعه پیوند بخورد تا کارکردی در خور انتظار داشته باشد

  رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی پیام تبریک صادر کرد.

حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی

به گزارش سلام نو،  حمیدرضا طیبی در پیامی ضمن تبریک به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: تنوع کم نظیر حوزه‌های فعالیتی جهاددانشگاهی، بستر مناسبی است برای آنکه این نهاد بتواند با دانش ارتباطات و تقویت روابط عمومی خلاق و نوآور به نظام مدیریتی کشور کمک شایانی نماید.

متن پیام رییس این نهاد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ارتباطات به خودی خود هدف نیست‌؛ اگر به این موضوع توجه کافی نداشته باشیم، در واقع جامعه را به سمت کثرتی بی هدف، عدم تمرکز و پریشان حالی سوق داده‌ایم. ارتباطات باید به مفاهیم تعالی بخش جامعه پیوند بخورد تا کارکردی در خور انتظار داشته باشد. اگر این امر محقق شود دیری نخواهد گذشت که پس از طی مسیری مشخص و هدفمند، نسبت ارتباطات با توسعه ملی برای همگان آشکار و غبار غفلت از آن زدوده خواهد شد.

یکی از همان مفاهیم تعالی بخش جامعه، علم و پژوهش است. آیا دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با موضوع رفع نیازهای جامعه، ارتباط معقول و متناسبی دارند؟

با طرح سوالات مشابه و بررسی سرفصل‌های حیاتی دیگر،‌ می‌توان کارکرد ارتباطات را در بوته آزمایش قرار داد. موضوع مهم عدالت و مبارزه با فساد و طراحی یک نظام ارتباطی پویا برای پیشگیری از تشکیل کانون‌های فساد، برخورد با تبعیض در توزیع منابع عمومی و در نهایت مبارزه با فساد از جمله این اقدامات است.

حال اگر حوزه‌ای فراتر و فراگیرتر با عنوان سبک زندگی را نیز بررسی کنیم، موضوع تهدید سیطره‌ی ارتباطات غربی بر سبک زندگی ایرانیان و راهکار سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتال به عنوان پیوند ارتباطات با این موضوع مهم مورد سوال قرار می‌گیرد.

پاسخ به این دست سوالات و بسیج همه امکانات، بخشی از مسیری است که باید برای توسعه ملی طی کنیم.

تنوع کم نظیر حوزه‌های فعالیتی جهاددانشگاهی، بستر مناسبی است برای آنکه این نهاد بتواند با دانش ارتباطات و تقویت روابط عمومی خلاق و نوآور به نظام مدیریتی کشور کمک شایانی نماید؛ که امیدواریم به زودی محقق شود.

در پایان فرصت را غنیمت شمرده و در آستانه ۲۷ اردیبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومی، ضمن حق شناسی و ابراز قدردانی از تلاش‌های خواهران و برادران جهادگر شاغل در روابط عمومی‌های واحدهای سازمانی این نهاد، توفیق بیشتر این عزیزان را از خداوند قادر متعال مسألت می‌نمایم.

حمیدرضا طیبی

۲۶ اردیبهشت ۹۸

اخبار مرتبط

icon news

معاون دبیر کل سازمان ملل در امور اسکاپ با رییس جهاد دانشگاهی دیدار کرد

 معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور اسکاپ  با  رئیس جهاد دانشگاهی دیدار کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news