اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
23:38 23:38

سه گانه برانکو با پرسپولیس / پرسپولیس قهرمان لیگ برتر فوتبال شد

پرسپولیس برای کسب جام امروز پارس جنوبی جم را پیش روی خود داشت. پارس جم جنوبی هرچند در رتبه 12 لیگ برتر قرار دارد ولی تیمی به مراتب بهتر از این رتبه دارد و بسیار جنگنده ظاهر شده است.

سلام نو سرویس ورزشی: برانکو برای بار سوم با پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان شد تا یک رکورد خاص برای خودش در لیگ برتر فوتبال ایران ثبت کند. برانکو هرچند این فصل در لیگ قهرمانان آسیا ناکام بود و برای قهرمانی در لیگ برتر هم تا هفته آخر رقابت کرد ولی با همه این‌ها توانست تا بر مشکلات زیادی از جمله بی ‌پولی‌های قرمزها فائق بیاید و قهرمانی را سه باره تکرار کند.

پرسپولیس امسال رقبای جدی و سرسختی از جمله استقلال، سپاهان و تراکتورسازی داشت که توانست همه‌ی آن‌ها را جا بگذارد. تراکتور با دو کاپیتان اول تیم ملی فوتبال ایران و لژیونرهای خوب چشم به قهرمانی داشت و تا چند هفته پیش نیز جدی‌ترین رقیب پرسپولیس بود که در هفته‌های آخر کم آورد.

سپاهان با امیر قلعه نویی و بازیکنان خوبش شاید جدی‌ترین رقیب پرسپولیس بود که تا لحظات آخر پا به پای سرخ‌پوشان آمد و امشب هم منتظر شکست سرخ‌ها بود تا با یک پیروزی و تکیه بر تفاضل گل داغ قهرمانی را بر دل برانکو بگذارد ولی در نهایت چنین نشد و قلعه نویی که سوابق درخشانی در فتح لیگ برتر دارد باز هم ناکام ماند.

استقلال اما رقیب سنتی پرسپولیس بود که با شفر تا چند هفته پیش بیخ گوش پرسپولیس بود ولی در نهایت در همین سه چهار هفته آخر پنچر شد و از کورس قهرمانی اوت شد. آبی‌ها با اخراج شفر و آوردن فرهاد مجیدی جای او امید داشتند با یک شوک خود را در کورس قهرمانی نگه دارند اما چنین نشد و فرهاد هم ناکام ماند.

روز سرخ‌ها در جنوب ایران

پرسپولیس برای کسب جام امروز پارس جنوبی جم را پیش روی خود داشت. پارس جم جنوبی هرچند در رتبه 12 لیگ برتر قرار دارد ولی تیمی به مراتب بهتر از این رتبه دارد و بسیار جنگنده ظاهر شده است.

رقابت بین پرسپولیس و پارس جنوبی جم درگیرانه و نزدیک بود. بازی از ابتدا در میانه زمین دنبال می‌شد و هر دو تیم به دنبال شناخت دقیق رقیب خود بودند. با این حال با گذشت زمان پارس جنوبی جم به رقیب چیره شد با این حال در این میان ضدحمله‌های شاگردان برانکو شکل می‌گرفت اما به مقصد نمی‌رسید. در دقیقه هشت میرهادی میرجوان در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد اما سیدجلال حسینی اجازه نداد او ضربه اش را بزند. در ادامه بازی به آرامی دنبال شد. در دقیقه 40 اما گل مشکوک به آفساید ماریو بودیمیر توانست پرسپولیس را جلو بندازد و در نهایت با پایان نیمه دوم قهرمانی این تیم را تضمین کند.

سعید مظفری کارشناس داوری و داور سابق فوتبال ایران که اکنون مقیم کانادا است اعتقاد دارد گل پرسپولیس به پارس جنوبی سالم بود و شاهکار کمک داور بازی است.

نکته جالب دیگر این است که علیرضا بیرانوند، گلر پرسپولیس با توجه به نتایج هفته بیست و نهم لیگ برتر توانست بیشترین کلین شیت را برای خود قطعی کند و بدین ترتیب صاحب دستکش طلایی لیگ هجدهم خواهد شد. این سومین فصل متوالی است که بیرانوند دستکش طلایی لیگ برتر ایران را به خودش اختصاص می‌دهد.

اخبار مرتبط

icon news

سروش رفیعی با خشم پرسپولیس را ترک کرد

سروش رفیعی بازیکن خوش آتیه پرسپولیس که برخلاف تصور هواداران در لیست مازاد کالدرون قرا...

چرا سروش و شایان از پرسپولیس حذف شدند؟

حذف سروش رفیعی و شایان مصلح از لیست پرسپولیس اتفاق عجیبی بود، اتفاقی که بنا به گفته ک...

سرخ پوشان پایتخت به ترکیه رفتند

ملی‌پوشان تیم پرسپولیس برای پیوستن به اردوی این تیم به کشور ترکیه سفر کردند.

باز هم یک نقل و انتقال جنجالی بین پرسپولیس و استقلال

اینروزها انتقال یک بازیکن جوان از استقلال به پرسپولیس حاشیه ساز شده و چالش‌هایی را بی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news