اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
28 اردیبهشت 1398 28 اردیبهشت 1398
15:10 15:10

لیست انتخابات برای برخی به یک کسب و کار تبدیل شده است

 رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: اگر هزینه انتخابات برای یک نامزد ۲۰۰ میلیون باشد می‌گویند ۵۰۰ میلیون بده تا در لیست انتخابات قرار بگیری!

هزینه ۵۰۰ میلیونی برای قرار گرفتن در لیست انتخابات!

به گزارش سلام نو، عزیز اکبریان در رادیو البرز با اشاره به وضعیت بین‌المللی اخیر کشور و زمزمه‌هایی که از احتمال وقوع جنگ در منطقه مطرح می‌شود گفت: هیچ جنگی رخ نخواهد داد چون اگر با ایران وارد جنگ شوند نقطه پایانی برای آن وجود نخواهد داشت، ضمن اینکه اگرچه جنگ برای ما خسارت‌زا خواهد بود اما برای دشمنان هم سخت است.

اکبریان ادامه داد: در حال حاضر دشمن بهترین راه برای مقابله با ایران را تحریم می‌داند، تحریم فشار زیادی بر اقتصاد ما می‌آورد، این تحریم‌ها در حدی است که حتی جلوی ورود غذا و دارو را هم گرفته است؛ دشمنان با این تحریم‌ها به دنبال آن هستند که اراده مردم را سست کنند اما به هدف خود نخواهند رسید.

وی خاطرنشان کرد: ما هم در مقابل این تحریم‌ها سناریو داریم، اگرچه بودجه امسال براساس فروش یک میلیون بشکه نفت در روز بسته شده ولی با توجه به مشکلاتی که به وجود آمده برای فروش ۵۰۰ هزار بشکه، ۳۰۰ هزار بشکه و حتی صفر شدن فروش نفت هم سناریو پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا ادامه داد: البته جدا از این تحریم‌ها ما با سیاه‌نمایی‌هایی در داخل هم مواجه هستیم به خصوص توسط برخی نمایندگان مجلس که آنها هم مقصر هستند، متأسفانه در صدا و سیما هم هر نماینده‌ای که دروغ می‌گوید تیتر اخبار می‌شود که این کار درست نیست.

اکبریان در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم خاطرنشان کرد: خط فقر حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که با این رقم بخش زیادی از جمعیت کشور زیر خط فقر قرار می‌گیرند، جدا از این معضل ما با توزیع ناعادلانه ثروت هم مواجه هستیم، سال گذشته برای حل بخشی از این معضل پیشنهاد کوپنی کردن برخی کالاها را مطرح کردیم اما گوش شنوایی وجود نداشت.

وی در بخش دیگری از گفت و گوی امروز به موضوع استانی شدن انتخابات اشاره و ضمن مخالفت با این طرح گفت: این موضوع علاوه بر فسادهایی که ممکن است ایجاد کند هزینه انتخابات را به شدت بالا می‌برد؛ برخی می‌گویند با این قانون انتخابات لیستی می‌شود اما سوال اینجاست که مگر بدون پول کسی را در لیست انتخابات قرار می‌دهند؟

اکبریان افزود: مثلاً اگر هزینه انتخابات برای یک نامزد ۲۰۰ میلیون باشد می‌گویند ۵۰۰ میلیون بده تا در لیست انتخابات قرار بگیری، به این سادگی نیست، لیست برای برخی به یک کسب و کار تبدیل شده است،  لیست جناح چپ، لیست جناح راست و ... اینها دکان است.

وی در خصوص محدودیت سه دوره‌ای برای نمایندگی مجلس گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم اما این نکته را بگویم که رئیس مجلس سنای آمریکا ۷۸ سال سن دارد و شش دوره هم هست که نماینده مجلس است، نمایندگی تجربه‌ای است که به راحتی نمی‌توان به دست آورد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه به طرح جمع‌آوری کالاهای قاچاق در کرج هم اشاره و ضمن انتقاد از این طرح گفت: در این شرایط باید مبادی ورودی بسته شود نه اینکه اکیپ‌هایی به مغازه‌ها بریزند و اجناس را ببرند.

اکبریان در بخش دیگری از این گفت و گو در پاسخ به اینکه آیا قیمت خودرو کاهش خواهد یافت یا خیر سکوت کرد و گفت: آیا توقع دارید به مردم دروغ بگویم؟/خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

عجیب‌ترین لیست انتخاباتی با حضور همه احزاب منتشر شد! + جدول

 لیستی به نام نامزدهای انتخاباتی حزب سبز منتشر شده که چند حزب رقیب در آن کاندیدا دارن...

سرلیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان معرفی شد + اسامی کاندیداهای یاران اصلاحات

 با سرلیستی مجید انصاری لیست انتخاباتی اصلاح طلبان منتشر شد.

پرده از آرایش انتخاباتی جناح‌های سیاسی افتاد

با نهایی شدن نتیجه بررسی صلاحیت‌ اکثر کاندیداها پرده از آرایش انتخاباتی جناح‌های سیاس...

اسامی لیست نهایی اصولگرایان در تهران منتشر شد

به نظر می رسد لیست نامزدهای مورد حمایت اصولگرایان در تهران تقریباً در حال نهایی شدن ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news