اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
28 اردیبهشت 1398 28 اردیبهشت 1398
19:34 19:34

دیدار جمعی از پیشکسوتان جهاد و شهادت با امیر موسوی

فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران   با جمعی از پیشکسوتان جهاد و شهادت دیدار و گفت و گو  کرد.

دیدار سرلشکر موسوی با جمعی از پیشکسوتان ایثار و شهادت

به گزارش سلام نو، در تداوم نشست‌های صمیمانه پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت با امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، جمعی از کارکنان حماسه‌آفرین ارتش با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این نشست فرمانده کل ارتش ضمن خیرمقدم به پیشکسوتان دوران دفاع مقدس بیان کرد: یکی از ارزشمندترین کارها برای ما در راستای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره دوران دفاع مقدس و استفاده از تجربیات جبهه‌های جنگ که به‌حق دانشگاه بود، دیدار با افتخارآفرینان دفاع مقدس است که همواره مدیریت جهادی را یادآوری و عدم وجود بن‌بست در مواجهه با مشکلات را در سایه توکل بر خداوند متعال تداعی و میراث ارزشمند و پیشینه پرافتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران را گوشزد می‌کند. جلوه "ما می‌توانیم"در آئینه دل‌های شما می‌تابد و انعکاسش به ما نشان می‌دهد که باید به آینده امیدوار بود تا بر سختی‌های مسیر پیروزی و ظفر فائق آمد.

وی در ادامه بابیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس به پایمردی و ایستادگی نسل گذشته ارتش اشاره و آن را دستمایه الزام به کار جهادی توأم با ایثار و فداکاری برای نسل حاضر برشمردند و افزودند: درست است که در ظاهر جنگ تحمیلی خساراتی را برای این نظام الهی به بارآورد اما، در باطن خود گنج‌های گران‌بهایی را برای ما به یادگار گذاشت که می‌توان برای نسل‌های متمادی با کمک شما پیشکسوتان عزیز آن را استخراج کرد.

پس‌ازآن تنی چند از پیشکسوتان ضمن بیان وقایعی از جنگ برای ایفای نقش موثرتر در جبهه جهاد فرهنگی و انتقال عبرت‌ها و آموزه‌های دوران دفاع مقدس اعلام آمادگی کردند و افزود: در تمامی کتب آموزشی ارتش‌های جهان، استفاده از تجربیات گذشته یکی از بخش‌های مهم آموزش‌هاست که می‌تواند در بحث کتب ما نیز بیشتر از گذشته لحاظ، تا نسل جدید باروحیه جهادی در تمامی صحنه‌های نبرد بیشتر آشنا شود. ما آماده‌ایم تا چهل سال حضور خود را در تمامی عرصه‌ها همچون دوران دفاع مقدس و دوران جهاد فرهنگی به نمایش بگذاریم و می‌دانیم که جهاد هنوز هم ادامه دارد. ما پیشکسوتان آمادگی داریم بر اساس نیاز، در هرکجا و هر مأموریتی برای دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی و این مرز و بوم همچون سال‌های خون و حماسه در خط مقدم باشیم.

پژوهش در مورد آغاز جنگ، شناسایی و معرفی چهره‌های ماندگار دوران دفاع مقدس و مشکلات جامعه پیشکسوت از دیگر گفتگوهای صمیمانه حماسه‌آفرینان حاضر در جلسه با فرمانده خود بود که در این نشست مطرح شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

برگزاری مراسم استقبال از شهدای سانحه کنارک در پایتخت

مراسم استقبال از شهدای سانحه شناور کنارک در تهران برگزار شد.

فرمانده کل ارتش از منطقه پدافند هوایی شمال غرب «شهید داوود برادری» بازدید کرد

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی صبح امروز از منطقه پدافند هوایی شمال غرب «شهید داوود بر...

تبریک موسوی به رئیس سازمان بسیج مستضعفین

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران طی پیام‌های جداگانه‌ به امیر سرتیپ محمدرضا قرایی ...

فرمانده کل ارتش از دانشگاه افسری نیروی پدافند هوایی بازدید کرد

فرمانده کل ارتش   در دانشگاه افسری نیروی پدافند هوایی حضور یافت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news