اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
29 اردیبهشت 1398 29 اردیبهشت 1398
11:10 11:10

قبل از این که دیر شود ایران را متوقف کنید!

عادل الجبیر ضمن مطرح کردن این ادعا که تهران به دنبال ایجاد بی‌ثباتی در تمام منطقه است، از جامعه بین‌المللی خواست تا ورود کرده و پیش از آن‌که خیلی دیر شود، آن را متوقف کنند.

الجبیر

به گزارش سلام نو، عادل الجبیر، پس از آن که محمد بن‌سلمان، ولیعهد این کشور گفت‌وگویی تلفنی با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا داشت، در ادامه سیاست‌های ایران هراسانه کشورش گفت که ریاض "با تمام توان و عزم خود" با تهران مقابله خواهد کرد.

این وزیر سعودی ضمن مطرح کردن این ادعا که تهران به دنبال ایجاد بی‌ثباتی در تمام منطقه است، از جامعه بین‌المللی خواست تا ورود کرده و پیش از آن‌که خیلی دیر شود، آن را متوقف کنند.

وی همچنین با تاکید بر این ادعا که ریاض به دنبال چیزی به جز صلح نیست، اظهار کرد که پادشاهی عربستان سعودی آماده است تا اگر "طرف دیگر جنگ را انتخاب کند" با تمام توان به رقیب اصلی خود پاسخ دهد.

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پیش از این اظهارات عادل الجبیر، گفت‌وگویی تلفنی با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا داشت که در این تماس تلفنی آن‌ها درباره وضعیت منطقه و "تلاش مشترک برای بهبود امنیت و ثبات" گفت‌وگو کردند. ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی نیز در این میان از سران کشورهای عربی درخواست کرده است تا روز ۳۰ ماه مه [۹ خرداد] نشستی اضطراری در مکه داشته باشند تا درباره "حمله‌های" اخیر که علیه منطقه نفتی رخ داده است و مدارک کمی نیز در این باره به ایران نسبت داده شده‌، گفت‌وگو کنند.

به گزارش ایسنا، اظهارات جبیر در حالی مطرح می‌شود که ایران همواره اعلام کرده آغاز کننده هیچ جنگی نخواهد بود و این تیم ب است که برای جنگ افروزی در منطقه تلاش می کند.

ادعای دست داشتن ایران در حمله های اخیر نفتی نیز در حالی مطرح می شود که کمال خرازی، رییس شورای راهبردی روابط خارجی اخیرا در گفت‌وگویی تاکید کرد که که ایران هرگز دخالتی در این ماجرا نداشته است و ارتباطی با آنچه اتفاق افتاد ندارد و باید تحقیق شود تا عناصر دخیل در این حادثه معلوم شوند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کاهش 50 درصدی تولید نفت سعودی‌هاتایید شد

عربستان سعودی میزان تولید نفت خود را تا ۵۰ درصد کاهش داده است. این مساله به خاطر حمله...

تابویی که در عربستان صعودی شکسته شد

وزارت انرژی به دست یک شاهرزاده افتاده است. این مساله از آن رو قابل توجه است که این تخ...

حمله دوباره یمن به مواضع سعودی‌ها

بر اساس اعلام یگان موشکی انصارالله این گروه امروز بار دیگر به مواضع سعودی‌ها حمله کرد...

چرا سعودی ها را به تایلند راه نمی دهند؟

دشمنی عجیب سعودی ها با تایلند ریشه در اختلاف آنها در مورد سرقت الماس آبی دارد. این دش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news