اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
29 اردیبهشت 1398 29 اردیبهشت 1398
12:00 12:00

بهبود رشد اقتصادی اتحادیه اروپا

مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد رشد اقتصادی کشورهای عضو این اتحادیه بهبود یافته است.

منطقه یورو

به گزارش سلام نو، تا پایان سه ماهه نخست امسال، متوسط رشد اقتصادی تعدیل شده ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به ۰.۴ درصد و در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به ۰.۵ درصد افزایش یافته است. در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته، متوسط رشد اقتصادی کشورهای اروپایی در منطقه یورو ۰.۲ درصد و در اتحادیه اروپا ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

طبق اعلام این مرکز، نرخ رشد اقتصادی سالانه تعدیل شده (نرخی که در آن نرخ تورم نیز در محاسبات اعمال می‌شود) تا پایان ماه آوریل در منطقه یورو ۱.۲ درصد و در اتحادیه اروپا ۱.۵ درصد بوده است.

بالاترین رشد اقتصادی در دوازده ماه منتهی به آوریل متعلق به مجارستان با ۵.۲ درصد بوده است و پس از این کشور، رومانی با ۵.۱ درصد و لهستان با ۴.۶ درصد قرار دارند. کمترین نرخ رشد در ایتالیا با ۰.۱ درصد به ثبت رسیده است و پس از این کشور، آلمان با ۰.۷ درصد و فرانسه و بلژیک هر دو با ۱.۱ درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد اقتصادی سالانه نروژ ۱.۴ درصد، سوئیس ۱.۵ درصد و ایسلند سه درصد بوده است. هم چنین در آمریکا نرخ رشد اقتصادی تعدیل شده در سه ماهه نخست امسال ۰.۸ درصد و برای دوازده ماه منتهی به ماه آوریل معادل ۳.۲ درصد برآورد شده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تداوم رشد اقتصادی کشورهای اسکاندیناوی

 تریدینگ اکونومیکس در گزارشی اعلام کرد رشد اقتصادی، فنلاند و نروژ با ۰.۲ درصد، ۰.۹ در...

رشد ۲.۳ درصدی اقتصاد آمریکا

طبق اعلام دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در آتلانتا، پیش‌بینی شده است رشد اقتصادی سه ماه سو...

آقای روحانی! رشد اقتصادی منفی 5 درصد به مردم آرامش داده؟

حسن روحانی پس از گاف عجیب و غریبش در رابطه با نظرسنجی از روی چشمان مردم حالا در سخنرا...

کاهش دوباره تورم کشورهای اروپایی

مرکز آمار اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد متوسط نرخ تورم سالانه کشورهای عضو منطق...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news