اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
29 اردیبهشت 1398 29 اردیبهشت 1398
12:35 12:35

نمکی عازم سوییس می شود

مطابق برنامه هر ساله سازمان جهانی بهداشت، وزیر بهداشت در هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت این سازمان که با محوریت پوشش همگانی سلامت و با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو در ژنو برگزار می شود، شرکت می کند.

دکتر سعید نمکی

به گزارش سلام نو ، دکتر محسن اسدی لاری با اعلام این مطلب، افزود: در این نشست موضوعات اولویت دار بهداشتی در جهان در قالب اسناد مطرح و مورد بررسی اعضا قرار خواهد گرفت و کشورهای عضو این سازمان، پیرامون هر سند اعلام نظر خواهند کرد.

وی با اشاره به سخنرانی وزیر بهداشت در ۶ پنل این مجمع، خاطرنشان کرد: دکتر نمکی در نشست جانبی مراقبت های اولیه سلامت به سمت پوشش همگانی سلامت، اهداف توسعه پایدار، دوازدهمین نشست وزرای بهداشت کشورهای جنبش عدم متعهد و همچنین کشورهای مدیترانه شرفی سخنرانی می کند.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت بیان کرد: وزیر بهداشت در حاشیه مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت با وزرای بهداشت کشورهای مختلف و رییس سازمان جهانی بهداشت در زمینه ارتقای همکاری ها و همچنین برگزاری هرچه بهتر اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در تهران، دیدار و گفتگو می کند.

بنابر اعلام وبدا، اسدی لاری خاطرنشان کرد: در این نشست درخصوص اسنادی از جمله آمادگی، مراقبت و پاسخگویی، ویروس فلج اطفال، اجرای دستور کار اهداف توسعه پایدار، پوشش همگانی سلامت، محیط زیست و تغییرات آب و هوایی، دسترسی به واکسن ها و داروها، پیگیری نشست بلندپایه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص موضوعات مربوط به سلامت (از جمله مقاومت میکروبی، پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر، پایان بخشیدن به سل)، سازوکار کشورهای عضو درخصوص داروها و محصولات پزشکی تقلبی، منابع انسانی برای سلامت، ارتقای سلامت جمعیت مهاجران و پناهندگان، ایمنی بیماران و همچنین ریشه کنی آبله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

هفتاد و دومین اجلاس جهانی سالیانه سازمان جهانی بهداشت از ۳۰ اردیبهشت تا ۷ خرداد سال جاری در ژنو برگزار و هیاتی بلندپایه از نظام سلامت به ریاست  وزیر بهداشت کشورمان در این اجلاس حاضر می شوند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

انتقاد وزیر بهداشت از طرح پزشک خانواده

وزیر بهداشت با انتقاد از اجرای شتاب زده طرح پزشک خانواده گفت: پزشک خانواده فقط نقش مه...

کرمانشاه فراموش شد! / کانکس نشینی ۲ سال پس از زلزله + فیلم

دو سال پس از زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه سراغ  ثلاث باباجانی ، سرپل ذهاب و دیگر مناطق ز...

سه میلیون فرد مبتلا به فشار خون بالا در کشور وجود دارند/ مرگ ۹۷ هزار نفر در سال ۹۶ به علت فشار خون بالا

 وزیر بهداشت شناسایی دو میلیون و ۷۰۰ هزار فرد مبتلا به فشار خون بالا خبر داد و افزود:...

نمکی: از افشاگری شبکه رانت و فساد عقب نمی‌نشینم/ فساد سازمان یافته در دارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت با بیان اینکه مجموعه‌ای آشفته را تحویل گرفتم ، افزود:  پرونده الکترونیک س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news