اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
29 اردیبهشت 1398 29 اردیبهشت 1398
15:04 15:04

تزئین دیوار بدون نیاز به نقاشی

امروزه شاید به دلیل هزینه بالای نقاشی و یا دردسرهای آن بسیاری از افراد تمایل چندانی به نقاشی کردن منزل نیستند اما این در حالی است که می توان با استفاده از روش های ساده به راحتی ایرادات دیوار را پوشاند.


گفتنی است استفاده از کاغذ دیواری موقت  می تواند یکی از راهکارهای تزیین دیوار باشد برای این کار می توان کاغذ دیواری موقت ارزان قیمت همرنگ با دکوراسیون خانه را خریداری کرد و تنها یک الی دو دیوار را با پوشاند تا هم نمای خانه تغییر یابد و هم اینکه با صرف هزینه کم مشکل موجود را برطرف کرد.استفاده از پرده های طرح دار قدیمی نیز می تواند راهکار دیگری برای ترئین اتاق باشد. از این رو توصیه می شود برای استفاده از این روش طرح و نقش این پرده هماهنگ با دکوراسیون داخلی خانه باشد.
لازم به ذکر است برای استفاده از این پرده ها باید آنها را دقیقا بالای مبلمان  آویزان کرد و همچنین عرض این پرده ها نیز نباید از عرض مبلمان  بیشتر باشد.
جالب است بدانیم که برای نصب این پرده ها باید از یک میله پرده چوبی استفاده کرد که البته با خود پرده آن را نیز پوشاند.

بدیهی است استفاده از شلف های دیواری نیز می تواند گزینه مناسبی برای  تغییر دکوراسیون دیوار خانه باشد، برای استفاده از این روش باید شلف ها را روی دیوار خانه  نصب کرد و درون آن را با استفاده از لوازم تزئینی و حتی کتاب های مورد علاقه پر کرد.

باید در نظر داشت که رنگ و طرح شلف ها را باید مطابق با رنگ دکوراسیون داخلی خانه انتخاب شود .

استفاده از استیکرهای دیواری نیز می تواند  برای تزئین دیوار بسیار مناسب باشد، چرا که امروزه این اسیتکرها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که می توان آن را متناسب با هر نوع دکوراسیون انتخاب کرد.


باید در نظر داشت که یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای تزئین دیوار استفاده از آثار هنری مانند نقاشی، عکاسی و خطاطی و مواردی از این دست می باشد. وجود دارد که می توانید دیوارهای برهنه و ساده خانه تان را با آن تزئین کنید.

استفاده از آینه بزرگ قدی نیز می تواند انتخاب مناسبی برای تزئین دیوار باشد چرا آینه می تواند باعث ایجاد خطای دید شود و فضای داخلی خانه  را نیز بزرگترنشان دهد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که استفاده از قاب های عکس با سایزهای مختلف نیز می تواند در تزئین دیوار اتاق موثر باشد اما برای استفاده از این روش باید تمام قاب ها از یک جنس باشد اما می توان سایز آنها مختلف باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news