اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
29 اردیبهشت 1398 29 اردیبهشت 1398
14:47 14:47

تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور کم است

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با وجود تحریم ها توانسته ایم موفقیت های زیادی را در زمینه تولید دارو بدست آوریم.

افتتاح خط تولید داروی ملیتروپیک

به گزارش سلام نو، مصطفی قانعی تولید دارو در کشور را یکی از مهمترین نیازها دانست که باید به آن توجه ویژه‌ای صورت گیرد و افزود: در چند سال اخیر در زمینه تولید دارو به موفقیت‌هایی دست یافتیم اما باید زیرساخت‌های تولید دارو در کشور تقویت شود.

وی تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور را کم توصیف کرد و یادآور شد: ایران یکی از کشورهایی است که در چند سال اخیر با وجود همه کمبودها و تحریم‌ها توانسته است موفقیت‌های قابل قبولی در زمینه تولید دارو کسب کند که تمام این موفقیت‌ها را مدیون دانشمندان و جوانان این مرز و بوم هستیم.

قانعی، یکی از مهم‌ترین راه‌های تأمین زیرساخت تولید دارو در کشور غیر از استفاده بهینه از توان و دانش دانشمندان و جوانان، استفاده از ظرفیت صندوق نوآوری و شکوفایی ذکر کرد و افزود: با همکاری و حمایت این صندوق می‌توانیم ریسک تولید دارو در کشور را کم کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی یادآور شد: وجود جوانان توانمند و عالم در کشور می‌تواند امید ایرانیان را به توسعه و پیشرفت در حوزه تأمین دارو افزایش دهد؛ اما این موضوع زمانی میسر می‌شود که نهادهای ذیربط از این توانایی‌ها بهره ببرند و بر روی ایده‌ها و دانش آنها سرمایه گذاری کنند./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news