اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
30 اردیبهشت 1398 30 اردیبهشت 1398
10:57 10:57

ضرورت رفع موانع سرمایه‌گذاری در زمینه رونق تولید

  رئیس جمهور به  کلیه دستگاه‌های اجرایی از جمله صدا و سیما دستور داد تا در جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی و همچنین اشتغالزایی اقدامات لازم را به عمل آورند.

 
دستور رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها درخصوص رونق تولید

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی دستور داد تا برای تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع آن به ویژه در زمینه مقررات زاید و دست‌وپاگیر و غیرضرور و جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش غیردولتی به طور جدی تسریع نمایند.

هم‌چنین، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به وضعیت بارش‌ها در سال جاری و تامین شرایط مناسب برای جذب گردشگر در زمینه توسعه گردشگری اقدام کند. وزارت جهاد کشاورزی در جهت حصول خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی برای تولید آنها در داخل و یا در صورت ضرورت تولید از طریق کشورهای همسایه اقدام کند. افزون بر این، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری با کاهش ساعات آموزش‌های صرف نظری، برای آموزش مهارت‌های عملی و توسعه آنها در مراکز آموزشی اقدام کنند.

براساس این دستور، کلیه دستگاه‌های اجرایی از جمله صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی و همچنین اشتغالزایی اقدامات لازم را به عمل آورند./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

رئیس جمهور درگذشت شهادت‌گونه ۴ تن از کارشناسان بنیاد مسکن اردبیل را تسلیت گفت

روحانی درگذشت شهادت گونه چهار تن از کارشناسان دلسوز بنیاد مسکن استان اردبیل در حین ما...

تعرفه آب مصرفی دستگاه‌های اجرایی چگونه محاسبه می‌شود؟

نمایندگان مجلس بندی را تصویب کردند که تعرفه آب مصرفی دستگاه‌های اجرایی به قیمت آزاد ...

روحانی، ناطق نوری یا آملی لاریجانی کدام یک جای هاشمی شاهرودی را می‌گیرند؟

در ۲۳ مرداد ۹۶ اعضای دوره هفتم مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی رهبر انقلاب اسلامی منصوب ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news