اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 24 مهر 1398
30 اردیبهشت 1398 30 اردیبهشت 1398
11:53 11:53

انعقاد قراداد میان بنیاد شهید و ریاست جمهوری

 بنیاد شهید و ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سلام نو، در این مراسم که در ساختمان معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، دو طرف بر همکاری در زمینه‌های مشترک تاکید کردند.

در این مراسم، دکتر رحیم نریمانی کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، تبیین فعالیت‌های مشترک، زمینه‌سازی برای هم‌افزایی در عرصه تاریخ انقلاب، هویت ملی، ایثار و شهادت را از جمله زمینه‌هایی برشمرد که دو طرف می‌توانند با هم همکاری و هم‌افزایی داشته باشند.

وی ادامه داد: اسناد به عنوان یک ابزار مهم در انتقال پیام محسوب می‌شود اما با وجود انبوه این اسناد که می‌تواند در انتقال پیام انقلاب مثمر ثمر باشد متأسفانه آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است. این در حالی است که اسناد می‌تواند وسیله‌ای برای الگودهی و تقویت آرمان‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

نریمانی یادآور شد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای عمل به وظایف خود در قبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل‌های آینده تاکنون ۹ میلیون فایل سند از شهدا، جانبازان ۷۰ درصد و آزادگان جمع‌آوری کرده است که می‌تواند به عنوان یک محصول آماده مورد استفاده پژوهشگران و تولیدکنندگان آثار مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت قرار بگیرد.

وی در بخش دیگر سخنانش تعداد شهدا را ۲۲۶ هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: ۵۸۳ هزار و ۶۴ نفر جانباز و ۴۳ هزار و ۳۰۸ آزاده نیز در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی مجاهدت کرده‌اند. البته جایگاه شهیدان بسیار والا است چون آنها جان خود را فدای دفاع از دین و میهن اسلامی کرده‌اند.

نریمانی ادامه داد: ۳۷۰ هزار پرونده فرهنگی حاوی وصیتنامه، مناجات‌نامه، سخنرانی، دل نوشته، مدارک تحصیلی، نقاشی و کتاب متعلق به شهیدان نیز جمع‌آوری شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

استرداد لپ تاپ‌های جنجالی اهدایی به نهاد ریاست جمهوری

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به مسترد شدن لپ تاپ‌های اهدایی به نها...

آیا وزیر جوان فراموشی گرفته است؟ / واکنش آذری‌جهرمی راجع به ماجرای اهدای ۲۰۰ دستگاه لپ‌تاپ

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری درباره اهدای ۲۰۰ دستگاه لپ تاپ به نهاد ریا...

بدهی دانشگاه آزاد به بنیاد شهید

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص بدهی این نهاد به دانشگا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news