اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
30 اردیبهشت 1398 30 اردیبهشت 1398
16:15 16:15

آقای روحانی شما باید توضیح دهید که دولت تدبیر چه تدبیری برای مردم سیل‌زده داشته است؟

این عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور تاکید کرد: مردم روزه‌دار در هوای گرم بیش از ۵۰ درجه در زیر چادر، روی سیل‌بندها یا در زیر درختان در معرض جانوران و حشرات به سختی روزگار می‌گذرانند آنها در اوج بلاتکلیفی هستند شما باید توضیح دهید که دولت تدبیر چه تدبیری برای مردم سیل‌زده داشته است.

قاسم ساعدی

به گزارش سلام نو، قاسم ساعدی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی، گفت: سیل اگرچه همه زندگی مردم دشت آزادگان و هویزه را از بین برد، اما برای همه نمایان کرد که غیرت با خون این مردم عجین شده است. مردم در کنار رودخانه‌ها سیل بند انسانی تشکیل دادند تا حتی‌الامکان از ضررها و زیان‌ها کاسته شود.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه خطاب به رییس جمهور، اظهار کرد: ریزگردها براساس ندادن حق‌آبه‌ها به جلگه خوزستان تشکیل شده است خشکسالی و انتقال غیرقانونی آب از سرشاخه‌های رودخانه نتیجه سیلاب بی‌تدبیری است.

ساعدی ادامه داد: تا کی وعده‌های بی‌عمل؟ مگر قرار نبود خسارت‌های مردم سیل‌زده جبران شود؟ مگر قرار نبود مردم به خانه‌هایشان برگردند؟ آیا خبر دارید که مردم بعضی از روستاهای سیل‌زده در گرمای تابستان هنوز در چادر و زیر درختان زندگی می‌کنند؟ آیا خبر دارید که علی‌رغم فروکش شدن آب سیل، سیل‌بندهای شکسته شده ترمیم نشده‌اند؟ آیا خبر دارید که هنوز بعضی از خانه‌های مردم و زمین‌های کشاورزی تا دو متر زیر آب است؟

این عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور تاکید کرد: مردم روزه‌دار در هوای گرم بیش از ۵۰ درجه در زیر چادر، روی سیل‌بندها یا در زیر درختان در معرض جانوران و حشرات به سختی روزگار می‌گذرانند آنها در اوج بلاتکلیفی هستند شما باید توضیح دهید که دولت تدبیر چه تدبیری برای مردم سیل‌زده داشته است.

وی خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود، اظهار کرد: بدانید که خدمت‌گزار شما در حال پیگیری مشکلات است به شما قول می‌دهم که با انتقال درست عمق مشکلات و تعاون با مسئولین امر، خسارات کشاورزی و دامداری، مسکن و راه‌های ارتباطی، زیرساخت‌ها و شهرها و روستاهای منطقه جبران شود. در آینده نه چندان دور شاهد حضور نهادهای متولی به استان‌های معین خواهیم بود. طبق جلسات متعدد با وزارت نیرو کشاورزان کشت تابستانه و شلتوک بدون محدودیت خواهند داشت تا قسمتی از خسارات وارده جبران شود.

ساعدی با اشاره به مطرح شدن طرح دو فوریتی تعویق کنکور خاطرنشان کرد: بنده امروز در مجلس شورای اسلامی تعجب کردم طرح دو فوریتی تعویق کنکور مطرح شد و نمایندگان آن را رد کردند. ما در برابر دانش‌آموزانی که در چادر هستند و کتاب، جزوه و نوار درسی ندارند مسئولیم. دانش‌آموزان آن منطقه پر از استرس و اضطراب هستند. آیا عدالت در اسلام و نظام جمهوری اسلامی اینگونه تعریف می‌شود؟

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز ما کدام مشکل مردم را حل کرده‌ایم؟ آیا با همراهی بعضی مصوبات کمیسیون‌ها و دولت مشکل محرومیت مردم حل می‌شود؟ آیا به بازار رفته و دیده‌اید که کالاهای روزمره که با زندگی مردم سروکار دارد به چه صورت عرضه می‌شود؟ آیا امروز دردی از درد مردم را احساس کرده‌اید؟ این بی‌تفاوتی نه در شأن نظام ما و نه در شأن ارزشهای انقلاب است فردا روز باید جوابگوی خون شهدا باشیم.

ساعدی در پایان با بیان این‌که همه ما در برابر مردم مسئول هستیم، گفت: همان‌طور که مردم حماسه‌هایی آفریدند و در سیلاب اخیر حماسه‌ای خلق کردند، از شما نمایندگان انتظار دارند که روحیه دفاع از معیشت مردم داشته باشید. در این چند ماه باقی‌مانده برای خلق خدا تصمیم بگیرید./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news