اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
31 اردیبهشت 1398 31 اردیبهشت 1398
13:30 13:30

کرمانشاه یکی از استان های امن کشور است

وزیر اطلاعات گفت: باید با وحدت نقشه های نظام سلطه را خنثی کنیم.

به گزارش سلام نو؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علوی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری، نسبت دادن وجود مشکلات به ناکارآمدی دولت و نظام را خواست دشمنان به ویژه آمریکا دانست و افزود: باید در مقام توصیه افکار عمومی مردم را با اقدامات عامل اصلی دشمنی استکبار علیه نظام آگاه کرد و در مقام عمل با تدبیر امور بر مشکلات غلبه نمود.
وی با اشاره به شرایطی که دشمنان علیه کشورمان و حتی منع پرواز از کشورهای همسایه و محدودیت واردات و صادرات ایجاد می کنند، گفت: مسوولان و رسانه ها این گونه بیان کنند که دشمنان درصدد به زانو درآوردن کشور هستند و مردم وارد میدان می شوند و از این پیچ تاریخی به سلامت عبور می کنند.
وی بر انسجام ملی، همدلی و همزبانی بیشتر مسئولان تاکید کرد.
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود با تبریک زادروز سبط اکبر رسول خدا (ص)، حضرت امام حسن مجتبی (ع) به حضرت ولی عصر (عج)، رهبر انقلاب، و خدمتگزاران مردم شریف این خطه از میهن اسلامی با ابراز خرسندی از حضور وجود در شهر فقها، شهدا و انسان های وارسته به فراگیری آموزه های علمی و عملی زندگی امام مجتبی (ع) تاکید کرد.
حجت الاسلام علوی امام حسن (ع) را نماد عقلانیت، نخبگی، وقار و سیادت دانست و افزود: لازمه امامت تنها قیام نیست بلکه گاهی اوقات قعود ائمه اطهار (ع) راهبرد پیروان خواهد بود و فقط همراهان اهل بیت (ع) و ولی فقیه به صلاح خواهند رسید.
او شرایط امام حسن (ع) را آزمون ولایتمداری توصیف کرد و گفت: آنان که قعود و دستور به صلح آن حضرت را برنتافتند در این آزمون نمره قبولی نگرفتند و می خواستند دیدگاه خود را به آن حضرت تحمیل کنند بنابراین همواره موفقیت انقلاب تبعیت از ولایت است و با این شرط می توان از پیچ های سخت عبور کنیم.
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با اشاره به شرایط دوران حکومت امیرالمومنین علی (ع) گفت: بروز مشکلات آن دوران نتیجه سنگ اندازی ها و دسیسه های دشمنان بود اما غفلت و بی بصیرتی مردم موجب شکست رهبر بی بدیلی همچون امیرالمومنین (ع) شد و آن حضرت از بی وفایی و نافرمانی کوفیان به ستوه آمد.
علوی عدم همراهی مردم را یکی از عوامل عدم موفقیت حکومت امیرالمومنین (ع) و امام حسن مجتبی (ع) دانست و افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری امام مجتبی باتوجه به شرایط جامعه قهرمانانه ترین نرمش تاریخ را برای حفظ و بقاء اسلام از خود نشان داد.
وزیر اطلاعات در پایان با تقدیر از مدیر سابق اداره کل اطلاعات استان کرمانشاه، مدیرکل جدید این اداره را معرفی و منصوب کرد.

استاندار کرمانشاه نیز این استان را از استان های امن کشور دانست و گفت: این امنیت مرهون همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است‌.
هوشنگ بازوند افزود: اگر چه امنیت کامل در استان کرمانشاه برقرار است اما نیازمند بعضی موارد از جمله انسداد مرز را داریم.
وی با بیان اینکه اکنون از بابت مرزهای استان نگرانی نداریم، گفت: اما نگهداری مرز بدون انسداد کامل هزینه بسیار زیادی برای دولت دارد.
او دیگر تقاضای استان از وزیر اطلاعات را پایش تصویری استان دانست و اظهار داشت: اعتبارات این طرح تامین شده و نیازمند پیگیری وزیر اطلاعات هستیم.
وی همچنین به تلاش ها برای بازگشایی مرز خسروی نیز اشاره کرد و گفت: قدم های خوب و صحبت های امیدوارکننده ای در این ارتباط داشته ایم و امیدواریم شاهد بازگشایی این مرز که جزو آرزوهای مردم استان است، باشیم.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به سال رونق تولید و تاکیدهای رهبر معظم انقلاب در این ارتباط اشاره کرد و گفت: اگر می خواهیم معضلات کشور و استان مانند بیکاری، فقر تورم و مشکلات کارخانه ها مرتفع شود باید همه در راستای رونق تولید تلاش کنیم.
بازوند از همه مدیران دستگاه های دولتی استان کرمانشاه خواست توان خود را بر روی رونق تولید تمرکز کنند چرا که غیر از این راهکار امکان رفع مشکلات اقتصادی کشور وجود ندارد.
وی جذب سرمایه گذار را یکی از راهکارهای رونق تولید دانست و از مدیران خواست موانع بر سر راه جذب سرمایه گذار و رونق تولید را بر دارند.
او بر بهبود فضای کسب و کار استان نیز تاکید کرد و گفت: بوروکراسی اداری یکی از موانع این فضا است و دستگاه های دولتی باید برای اصلاح ساختار اداری تلاش کنند./ایسنااخبار مرتبط

icon news

مردم کرمانشاه وضعیت قرمز را جدی بگیرند

دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد: وضعیت این استان به دلیل ...

نطق تند نماینده کرمانشاه در مجلس / کرمانشاه اولین استان بیکار در کل کشور!

جاسم قاسمی نماینده کرمانشاه در نطق امروز خود در مجلس گفت: تاکنون هیچ اقدامی درباره تخ...

لاریجانی: انقدر آیه یأس نخوانید!

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید دست از منفی‌بافی و آیه یأس خواندن ...

در کرمانشاه چه خبر است؟

سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد با تلاش ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news