اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
31 اردیبهشت 1398 31 اردیبهشت 1398
12:57 12:57

سید هادی رضوی و کیف‌کش‌های همیشه طلبکار

هادی رضوی با تیپ شبه حزب اللهی و یا فاطمه گفتنش و مصاحبه‌های خاصش خود را به عنوان جوان حزب اللهی سرمایه دار حامی سیاست‌های نظام و شهدا معرفی کرد و تلاش کرد برای خود حاشیه امن مهیا کند.

سلام نو سرویس سیاسی: مو و محاسن مدل آشفته‌ای دارد، پیراهنش را روی شلوار می‌اندازد و با هیجان از خودش دفاع می‌کند و همین اول کار معترض است که چرا دفاعیات او  در جلسه پیشین دادگاه توسط رسانه‌ها منعکس نمی‌شود. نامش محمد هادی رضوی است و این روزها با کلیدواژه داماد وزیر کار و متهم پرونده بانک سرمایه شناخته می‌شود.

سید هادی رضوی سی و پنج ساله است و آن طور که خودش دوست دارد شناخته شود سرمایه‌گذار سریال شهرزاد و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم مدافعان حرم است، اما علت شهرت این روزهای او پرونده قطور اتهاماتش در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان است.

بنا به گفته مقامات قضایی پرونده بانک سرمایه ۴۰۰ متهم دارد و بر اساس مستندات پرونده بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان از سرمایه فرهنگیان کشور به یغما رفته است و بر اساس کیفرخواست در این میان، اتهام هادی رضوی اخلال در نظام اقتصادی با اخذ تسهیلات بانکی از طریق نامشروع است.

سید محمد هادی رضوی کیست؟

سید محمدهادی رضوی متولد فروردین ۱۳۶۳ در تهران، فرزند سید سعید رضوی، همسر دختر محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دوازدهم و دانش آموخته مدرسه موتلفه اسلامی است.

او فعالیت‌های مختلفی در حوزه اقتصاد دارد از جمله مدیرعامل یک گروه اقتصادی به نام فاطمی بوده که در برگیرنده چندین مجموعه از جمله شرکت صنایع آینده سازان فاطمی نوین، سیستم های رسانه ای فاطمی، ماشینهای اداری فاطمی و کارخانجات فاطمی می باشد و آن طور که گردانندگان آن ادعا کرده اند همواره سعی در بکارگیری نیروهای متخصص و خلاقیت‌‎های منحصر بفرد داشته است. هرچند اسناد ثبت این شرکت موجود است، اما سایت اطلاع رسانی این گروه آن‌چنان که می‌بینید بعد از چند سال هم‌چنان غیرفعال و در دست طراحی است!

رضوی چند سال پیش و پیش از این در تهیه سریال شاهگوش داوود میرباقری حضور فعال داشت ولی در آنجا به جای رضوی نام محمد امامی از نزدیکان رضوی بود که در کنار محمد برومند به عنوان تهیه کننده می آمد. محمد امامی چهره دیگری است که پیش از هادی رضوی نامش در پرونده بانک سرمایه مطرح بوده و اخیرا رضوی از او شکایت کرده!

از داماد شریعتمداری تا داماد نتانیاهو

این روزها اما هادی رضوی با قرار وثیقه 500 میلیاردی آزاد است و به جای سریال سازی یا فعالیت سینمایی برای مدافعان حرم، بیشتر وقت خود را در دادگاه می‌گذراند تا از اتهامات مالی چند صدمیلیارد تومانی که متوجه‌اش است دفاع کند.

نماینده دادستان در توضیح اتهامات هادی رضوی می‌گوید: متهم سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف عیش و نوش، سفرهای خارجی، خودروهای لوکس و ملک کرده است.

اما رضوی هم دفاعایت خود را داشت. او در بخشی از سخنانش گفت با انتقاد از تاکید بر اینکه داماد شریعتمداری است گفته که داماد شریعتمداری است نه داماد ترامپ و درخواست کرد که مسائل سیاسی وارد دادگاه نشود. او هم‌چنین تاکید کرد که از نظر سیاسی با پدر زنش اختلاف نظرهایی دارد.

محمدهادی رضوی خطاب به دادگاه ادامه داد: آقای مسعودی‌مقام، بانک سرمایه ۳۱ بدهکار کلان دارد که بدهی‌هایشان ۳۰۰ میلیارد، ۴۰۰ میلیارد و ۱۰۰۰ میلیارد است، بدهی من کجای این ارقام قرار دارد؟! لیست اسامی این ۳۱ بدهکار توسط هیأت تحقیق و تفحص مجلس اعلام شده است که اصلاً اسم من در آنجا نیست. مگر بدهی من چقدر بوده است، حدود ۸۰ میلیارد تومان.

این متهم خطاب به نماینده دادستان گفت: آقای قهرمانی شما می‌گوئید که بنده با مدیران بانکی تبانی کرده‌ام، اگر من تبانی کرده بودم می‌توانستیم تسهیلات بسیار بیشتری بگیریم و گران‌نمایی‌های بالاتری هم داشته باشم.

کیف‌کش‌های همیشه طلبکار

هادی رضوی با تیپ شبه حزب اللهی و یا فاطمه گفتنش و مصاحبه‌های خاصش خود را به عنوان جوان حزب اللهی سرمایه دار حامی سیاست‌های نظام و شهدا معرفی کرد و تلاش کرد برای خود حاشیه امن مهیا کند. به عنوان مثال او در مصاحبه‌ای از این سخن می‌گفت که باید سرمایه‌داری "بچه شیعه" را در برابر سرمایه‌داری یهودی تقویت کرد.

این رویکرد رضوی مسئله‌ای بود که در دادگاه هم به آن اشاره شد. در بخشی از دادگاه مسئول مطالبات بانک سرمایه خطاب به رضوی گفت: آقای رضوی داماد نتانیاهو کی این گونه کرد که شما کردید؟ با محاسن، خود را حزب اللهی و روزه دار خواندید و با بردن نام مادر مظلوم سادات به راحتی و بی شرمانه بر صغیر و کبیر و هر کس که بر حسب وظیفه شرعی و قانونی، کج روی هایتان را افشا نموده بود، تاختید و تهمت زدید.

شاید بتوان هادی رضوی را نماد کیف‌کش‌های همیشه طلبکاری دانست که به هیچ شکل مایل به پذیرش اشتباهات خود نیستند و همیشه از مردم طلبکارند و معتقدند باید برای فداکاری‌هایی که برای دور زدن تحریم، کمک به فلان جشنواره یا کمک به فلان نهاد انجام دادند مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرند.

اخبار مرتبط

icon news

صدور حکم هادی رضوی

سخنگوی قوه‌قضائیه افزود: حکم سید هادی رضوی در پرونده بانک سرمایه صادر شده است.

هادی رضوی و رفقا در مسیر فرجام دادرسی

قاضی مسعودی مقام گفت: آخرین دفاع محمدهادی رضوی و احسان دلاویز امروز اخذ می‌شود.

بیوگرافی سیدمحمدهادی رضوی

سید محمدهادی رضوی در فروردین ماه سال ۱۳۶۳بدنیا آمد. او فرزند سید سعید رضوی و همسر دخت...

فردا؛ ادامه محاکمه داماد شریعتمداری

دومین جلسه دادگاه رسیدگی اتهامات مالی هادی رضوی در حالی برگزار شد که جلسه آینده این د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news