اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
31 اردیبهشت 1398 31 اردیبهشت 1398
15:40 15:40

شریعتمداری: در وزارت تعاون دیگر دو شغله نداریم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پرونده دو شغله ها در این وزارت خانه بسته شده است.

به گزارش سلام نو، «محمد شریعتمداری» روز سه شنبه در حاشیه نشست شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: از زمانی که موضوع قانون منع بکارگیری دو شغله ها در مراجع قانونگذاری تصویب شد برخی مدیران که در بخش های مختلف مشغول بودند خودشان از یک شغل استعفا دادند.
وی ادامه داد: وقتی این بحث داغ و اخبار منتشر شد فشار مضاعفی را به دستگاه ها آوردیم و در آخرین مرحله 38 نفر از دو یا چند شغله ها که مشمول این کار بودند خودشان از شغل جدا شدند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس اعلام مدیران سازمان های تابعه این وزارتخانه، دیگر دو شغله ای مشغول به کار نیست و چنانچه خلاف آن ثابت شود عزل می شوند و بنابراین پرونده دو شغله ها بسته شد.
شریعتمداری درباره حقوق های نجومی نیز گفت: دریافت های مازاد مصوبات قانونی و بازگرداندن آن به کسانی که این برداشت را داشتند ابلاغ می شود و این افراد مکلفند این اضافه برداشت را به صندوق های مرتبط که دولت یا شرکت های دولتی است، اقدام کنند.
وی ادامه داد: چنانچه اقدامی در این خصوص انجام نشود مراتب به مراجع قضایی منعکس می شود تا اگر اموالی از بیت المال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد برخورد شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره میزان سرمایه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز گفت: 85 درصد مجموع سرمایه های «شستا» در بورس عرضه شده است و ارزش دارایی های آن 60 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
وی درباره تحقیق و تفحص از شستا و نیز ادغام هلدینگ‌های پتروشیمی صندوق‌ها افزود: اگر این سهام به صورت بلوک فروخته شود 20 درصد بیشتر، ارزشگذاری می شود، بنابراین در مجموع بیش از 100هزار میلیارد تومان ارزشگذاری می شود./ایرنااخبار مرتبط

icon news

چه کسانی از یارانه بنزینی محروم شدند؟ +فیلم

وزیر کار درباره معیارهای و شاخص‌ های حذف افراد از دریافت بسته حمایتی معیشتی جدید دولت...

تشکر وزیر کار از مداخله رئیسی در پرونده کارگران هفت تپه/ برای تشکیل کمیته مشترک آمادگی داریم

وزیر کار در نامه ای به رئیس قوه قضائیه، از مداخله سریع او در پرونده احکام سنگین برای ...

تمام ماجراهای یک انتصاب جنجالی در پتروشیمی غدیر / محسن بیگلربیگی؛ مشتی نمونه خروار

 لیست هیات مدیره‌های مختلف چه در تهران و شهرستان و چه در سطح ملی پر از چهره‌هایی است ...

انتقاد شریعتمداری از نحوه انعکاس سخنانش در خبر 20:30

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به نحوه انعکاس سخنانش در خبر 20:30 واکنش نشان داد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news