اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
31 اردیبهشت 1398 31 اردیبهشت 1398
17:21 17:21

نحوه پاک کردن لاک از روی ناخن های کاشت

امروزه برخی از خانم ها برای داشتن ناخن های مرتب اقدام به کاشت می کنند که این مهم می تواند عوارض بسیاری را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است پاک کردن لاک ژلیش از روی ناخن کاشت به راحتی نیست و برای این کار باید از سوهان های مخصوص کاشت ناخن استفاده کرد بدین طریق که سطح نازکی از روی ناخن سوهان زده می شود تا بدین وسیله لاک از روی ناخن برداشته شود.

باید در نظر داشت که مدت زمان ماندگاری این لاک ها تا زمان ترمیم بعدی ناخن است از این رو برای تغییر رنگ لاک باید به آرایشگری که در کاشت ناخن تبحر دارد، مراجعه کرد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که نمی توان از استون برای پاک کردن لاک در ناخن های کاشت استفاده کرد، چرا که استون حلال مواد است و می‌تواند به مواد موجود بر سطح ناخن آسیب برساند.

بدیهی است برای پاک کردن  لاک توصیه می شود از لاک پاک‌کن استفاده شود و همچنین به  هنگام انجام  کارهای منزل از دستکش استفاده کرد چرا که  مواد شوینده به مواد ناخن آسیب می‌رساند و باعث شکسته شدن ناخن می‌شود.

شایان ذکر است برای کوتاه کردن ناخن نباید به هیچ‌وجه از ناخن گیر استفاده کرد چرا که این کار می تواند باعث ترک خوردن و یا شکستن ناخن ‌شود از این رو توصیه می شود برای کوتاه کردن ناخن به جای ناخنگیر از سوهان ناخن استفاده شود.

پر واضح است که در صورت آسیب دیدن ناخن کاشته شده نباید خود فرد اقدام به  ترمیم کند بلکه بهتر است برای انجام این کار به آرایشگر مراجعه کرد و از متخصص این کار کمک خواست چرا که  ناخن‌ بهترین مکان برای رشد قارچ‌هاست و ممکن است به سرعت عفونت و یا قارچ بگیرد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که نباید برای مدت زمان طولانی ناخن کاشت را نگه داشت و پس از گذشت چند ماه کاشت ناخن را برداشت تا سطح طبیعی ناخن نور آفتاب ببیند.

اخبار مرتبط

icon news

برخی از آسیب های کاشت ناخن و ناخن مصنوعی

کاشت ناخن یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی ناخن است که این روزها بسیاری از خانم ها ...

مناسب ترین مدل های ناخن برای افراد

ناخن ها هریک دارای فرم خاصی هستند که خانم ها برای مدل دادن به آن ها، باید به فرم ناخن...

کاشت ناخن پودری(اکریلیک)؛پرطرفدارترین کاشت ناخن در جهان

کاشت ناخن پودری(اکریلیک) یکی از کاشت های ناخن است که به کاشت مادر مشهور است. کاشت ناخ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news