اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 23 آذر 1398
31 اردیبهشت 1398 31 اردیبهشت 1398
17:05 17:05

مردم به شایعات توجه نکنند/ سقف برداشت از عابربانک‌ها تغییری پیدا نکرده است

امروز شایعه‌ای منتشر شد که سقف برداشت از عابر بانک ها افزایش یافته است.

به گزارش سلام نو، ساعاتی پیش شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه سقف برداشت از خودپرداز بانک‌ها از امروز با یک آپدیت سیستمی از دویست هزار تومان به پانصد هزار تومان رسیده است.تحقیقات اما نشان می‌دهد که این اخبار کذب بوده و بانک مرکزی هنوز بیانیه‌ای در این باره صادر نکرده و در عابربانک‌ها نیز نمی‌توان بیشتر از دویست هزار تومان برداشت انجام داد.

ناگفته نماند بانک مرکزی طبق سنوات گذشته در روزهای پایانی سال ۹۷ بخشنامه‌ای مبنی بر افزایش سقف برداشت از خودپردازها در راستای تسهیلات ویژه در ایام نوروز را به شبکه بانکی ابلاغ کرد که تاریخ شروع آن ۲۵ اسفند ماه ۹۷ و خاتمه آن نیز ۱۷ فروردین ۹۸ بود. بر اساس این بخشنامه برخی عابربانک‌های خاص تا سقف پانصد هزار تومان وجه نقد به شهروندان اعطا می‌کردند ولی پس از پایان موعد بخشنامه سقف برداشت از دستگاه‌های خودپرداز به حالت عادی بازگشت.

سقف برداشت از عابربانک‌ ها

سایت ایبنا هم گزارش داده که بانک مرکزی هنوز نسبت به این موضوع واکنش رسمی نشان نداده و گزارشات میدانی نیز حکایت از این دارد که در حال حاضر سقف برداشت پول از عابربانک‌ها تغییر پیدا نکرده است. نظریه‌های متفاوتی در مورد برداشت وجه نقد از دستگاه‌های عابر بانک وجود دارد و عده‌ای بر این باور هستند که با اوضاع اقتصادی کنونی و ارزش پول ملی در حال حاضر، برداشت دویست هزار تومان در طی ۲۴ ساعت مبلغ کمی برای هر شهروند به شمار می‌آید و از آنسو عده‌ای دیگر معتقد هستند که شهروندان باید به سمت عدم استفاده از پول فیزیکی بروند و خرید و فروش خود را با کارت‌ها و برنامه‌های بانکی انجام دهند./دیجیتو

اخبار مرتبط

icon news

همتی: ارداه کنیم بازار ارز کنترل می شود!

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی این توانایی را دارد که با حضور در ...

انتقال غیرحضوری پول محدود شد

بانک مرکزی درخصوص تراکنش‌ های سامانه‌های بین بانکی با صدور اطلاعیه ای در راستای مبارز...

سقف تراکنش های بین بانکی تغییر کرد

 تراکنش‌های تمامی سامانه‌های بین بانکی در 24 ساعت برای هر شخص به 100 میلیون تومان از ...

ساعت کاری جدید صرافی‌های بانکی

بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد که ساعات کاری صرافی های بانکی افزایش می یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news