اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
31 اردیبهشت 1398 31 اردیبهشت 1398
17:40 17:40

عابران پیاده موبایل به دست جریمه می‌شوند

 قانون گذاران نیویورکی به دنبال تصویب قانونی هستند که به جریمه عابران پیاده موبایل به دست منجر می شود.

به گزارش سلام نو، این قانون که برای اولین بار توسط سناتور «جان سی لو» مطرح شد می تواند منجر به جریمه شدن افراد خطاکار به مبلغ 25 تا 50 دلار شود. در متن این قانون آمده:

عابرین تحت هیچ شرایطی حق رد شدن از خیابان در حال استفاده از وسایل الکترونیکی را ندارند؛ زیرا ثابت شده استفاده آن ها از این دستگاه ها باعث حواس پرتی و عبور بسیار خطرناک از خیابان می شود.

این قانون همچنین به نتایج آماری از سوی سازمان ملی ایمنی آمریکا اشاره کرده که نشان می دهد عابران پیاده نوجوان به علت استفاده از موبایل و دیگر دستگاه های الکترونیکی بسیار بیشتر از کودکان در خطر برخورد با خودروها قرار دارند. قبل از همه گیر شدن تلفن های هوشمند از سال 1996، کودکان 5 تا 9 ساله بیشترین احتمال تصادف با خودرو را داشتند.

جریمه عابران پیاده موبایل به دست

متن این جریمه فعلا در کمیته حمل و نقل نیویورک قرار دارد و رئیسش «تیم کندی» آن را دخالت بیش از حد دولت توصیف کرده. اگر قانون در این کمیته موفق شود در مجلس سنای ایالتی به رای گذاشته خواهد شد و پس از آن نیز تصویب یا وتو شدنش بر عهده فرماندار این ایالت خواهد بود.

البته نیویورک تنها شهر در آمریکا نیست که جریمه عابران پیاده را مد نظر قرار داده. شهر هانولولو نیز استفاده عابران از تلفن همراه هنگام رد شدن از خیابان را از سال 2017 منع کرده و جریمه ها از 15 تا 99 دلار به نسبت تعداد دفعات جریمه هر شخص متغیراند. شهر دیگری که از سال 2018 چنین قانونی وضع کرده مونت کلیر در کالیفرنیاست.

نوجوانان به علت استفاده از موبایل بیشتر از کودکان در معرض تصادف اند

گفتنی است جریمه عابران پیاده به آمریکا محدود نمی شود. علاوه بر استرالیا که به دنبال وضع قوانین مشابه است، در برخی نقاط چین نیز پیاده رو ها برای استفاده مردم عادی و افرادی که سرشان در تلفن هایشان است تفکیک شده و جریمه هایی نیز برای افراد خطاکار در نظر گرفته شده است. کره جنوبی و فرانسه هم اقدام به نصب تابلوهای هشدار در پیاده روها و حتی قرار دادن چراغ راهنمایی روی زمین کرده اند.

تمام این اقدامات به این دلیل رخ می دهند که آمار مرگ و میر افراد پیاده طی سال های اخیر افزایش چشم گیری داشته و بسیاری تلفن های هوشمند را از عوامل اصلی این موضوع می دانند./دیجیتو

اخبار مرتبط

icon news

عربستان آمادگی دیپلماتیک برای تعامل با ایران را دارد

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل متحد افزود: زمان آن فرا رسیده است که جنگ در یمن فر...

واکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت

دفتر مطبوعاتی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد اعلام کرد: آمریکا بی‌ش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news