اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
31 اردیبهشت 1398 31 اردیبهشت 1398
19:10 19:10

گلایه های عضو شورای شهر شیراز

                                                                                                                                                                         عضو شورای شهر شیراز اظهار کرد:اگر شهردار را به چالش بکشیم، می‌گویند مسئله شخصی است، اگر به سمت استیضاح برویم، با پیچیدگی های مواجه می شویم که کم و بیش همه از آن مطلع اند.  

                                                                                                                                                                         

 

شهرهای ما  پر از تصمیم‌های متناقض با منافع عمومی است/ حضور ذی‌نفعان مانع شفاف سازی در شهرداری است/ برخی صداها برای رسانه‌ها پژواکی ندارد

به گزارش سلام نو، افزود:  شهرداری شیراز در یک نظام سنتی صد ساله به جلو آمده بنابراین طبیعی است در این روند مبتلا به آفت‌های زیادی شود.

وی اعتقاد دارد که تا مادامی که این مولفه‌های قدرت در دست این نیروهاست، رقابتی به وجود می‌آید که با خواست، منافع وخیر عمومی بیگانه است .

وی افزود: اگر شهرداری شیراز در بحث سامانه شفافیت دچار ابهام یا عدم اطلاعات کافی است، می‌تواند از الگوی تجربه شده در شهرداری تهران استفاده کند

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر شهردار را به چالش بکشیم، می‌گویند مسئله شخصی است، اگر به سمت استیضاح برویم، با پیچیدگی های مواجه می شویم که کم و بیش همه از آن مطلع اند.

وی بار دیگر با اشاره به برخی پیچیدگی و سختی کار در عرصه ناشی از عدم شفافیت، گفت: در این فضاها برخی صداها به دلیل عدم همراهی گم می‎شود و این سردرگمی و پیچیدگی و آشفتگی موجب می‌شود فضای تصمیم گیری را پرخطرتر و دچار سردرگمی کند.

رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز با بیان اینکه  آنقدر که حواشی برای رسانه‌ها جذابیت دارد به دنبال مطالبات راهگشا نیستند  ادامه داد: از رسانه‌ها به عنوان دیده بان جامعه گلایه داریم که چرا برخی از صداها برای آنها پژواکی ندارد؟

حاجتی همچنین با بیان اینکه در طول شورای پنجم هیچ نقد و قیامی از سوی رسانه‌ها در موضوع مطالبات و مصوبات شورا ندیده‌ام، گفت: همه مباحث در لا به لای روزمرگی‌ها گم شده است.

وی با بیان اینکه موضوع خیر و منفعت عمومی، وجه مشترک نظام شورایی و رسانه است، گفت: اگر به این مولفه توجهی نشود، بهتر است کار را رها کنیم و برویم.

وی با بیان اینکه شهر پر از تصمیم‌های متناقض با منافع عمومی است، از رسانه‌ها خواست از این مباحث چشم برندارند و دنبال کنند که چرا که برخی از مصوبات اجرایی نمی‌شود؟  پاسخ پرسش ساده است موضوعات مطرح شده  به نفع عده‌ای نبوده است./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

آتش سوزی جنوب شیراز بعد از 4 روز مهار شد! +فیلم

ارتفاعات جنوب شیراز به مدت چهار روز در آتش می سوخت که بالاخره امروز جمعه مردم و نیروه...

حمله مسلحانه در شیراز/ یک مامور به شهادت رسید

 معاون اجتماعی فرمانده انتظامی فارس از حمله مسلحانه فرد یا افرادی ناشناس در یکی از مح...

مصرف الکل دست‌ساز در شیراز/ 8 تن مسموم شدند

رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مسمومیت 8 تن بر اثر استف...

کشف انبار احتکار شکر در شیراز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از کش انباری 6 تنی شکر در شیراز خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news