اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 12 خرداد 1399
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
12:09 12:09

آمریکا به دنبال بهانه می‌گردد تا ایران را به جنگ‌طلبی متهم کند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: شاهد اظهارنظرهای متفاوت و متناقض در کشور هستیم که با منافع ملی در تعارض است.

جواد آرین منش

به گزارش سلام نو، محمدجواد آرین‌منش   با بیان اینکه چندصدایی در داخل کشور یکی از مشکلات ما در عرصه سیاست‌ خارجی است، اظهار کرد: سایر کشورها پیام‌ها و سیاست‌های خود را از طریق وزارت خارجه خود ابلاغ می‌کنند. در شورای عالی امنیت ملی کشورمان مسائل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی ارزیابی شده و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود. تعیین نوع موضع‌گیری ایران در قبال خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های جدید علیه کشورمان، از وظایف شورای عالی امنیت ملی بود که توسط وزارت خارجه اعلام شد.

وی ادامه داد: با این حال شاهد اظهارنظرهای متفاوت و متناقض در کشور هستیم که با منافع ملی در تعارض است. ما در کشور به تک صدایی نیاز داریم و اظهارات درباره مسائل سیاست خارجی باید بر اساس دیدگاه‌های رهبری، سیاست‌های مصوب نظام و قانون اساسی باشد. اگر هر فردی غیر از مسئولان سیاست خارجی کشور که در این حوزه مسئولیت دارند، اظهارنظر متفاوتی درباره سیاست خارجی و مسائل حساس منطقه‌ای داشته باشد، زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم می‌کنند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: همه کشورهای دنیا منافع ملی خود را در اولویت قرار می‌دهند، اما برخی در کشور ما به این مساله بی‌اعتنا هستند. آمریکا به دنبال بهانه می‌گردد تا ایران را به جنگ‌طلبی متهم کند و اظهارنظرهایی در داخل کشور، به کمک دشمن می‌آید.

آرین‌منش بیان کرد: نتیجه اظهارنظرهای غیرمسئولانه ایجاد فشار بیشتر بر مردم است. افراد در نظر داشته باشند که اظهارات آنها چه تبعاتی برای کشور و مردم خواهد داشت./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کره جنوبی محموله دارویی به ایران می‌فرستد

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرده که این کشور یک محموله دارویی به ارزش ۵۰۰ هزار د...

ایران نمی‌تواند رآکتور اراک را راه‌اندازی کند!

یک مقام کاخ سفید گفت: ایران امکان راه اندازی رآکتور اراک را ندارد.

اشلی فورد: ایران با آژانس انرژی اتمی همکاری نمی‌کند!

کریستوفر اشلی فورد، مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور امنیتی و منع سلاح‌های کشتار جمع...

نتانیاهو ایران را تهدید کرد!

نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهارات بی‌اساسی علیه ایران بیان کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news