اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
12:38 12:38

سردار ظفری:باید بتوانیم اهمیت گفتمان‌سازی در جامعه را گسترش دهیم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان افزود:  اگر می‌خواهیم کار ماندگاری انجام دهیم باید «انجمن رسانه دفاع مقدس» تشکیل شود.

سردار مهدی ظفری همدان

به گزارش سلام نو، سردار مهدی ظفری با اشاره به اینکه دفاع مقدس رازها و زوایای پنهانی دارد و بسترسازی لازم در جامعه انجام نگرفته که حقایق دفاع مقدس به درستی بیان شود توضیح داد: در ترویج و جریان‌سازی دفاع مقدس آنچنان که باید موفق عمل نکردیم. برای احیای فرهنگ و ترویج و جریان‌سازی آن، دو راهکار تبلیغ و شعار و گفتمان‌سازی وجود دارد و قریب به اتفاق کارها بیشتر در حوزه تبلیغ و شعار است.

وی افز ود: از ویژگی‌های تبلیغ، ناپایداری آن است، تبلیغ و شعار ایجاد انگیزش می‌کند و مانایی خاصی ندارد و همانند یک پروژه است که کاربرد زمانی دارد و هر روز باید آن را تکرار کرد تا وضعیت موجود را حفظ کرد. اما به تعبیر امروز گفتمان یک پروسه است و یکی از مراتب گفتمان‌سازی توجه به اجماع است و این گفتمان‌سازی می‌تواند نجات بخش جامعه باشد و از نسل‌های آینده حراست کند.

سردار ظفری با بیان اینکه گفتمان دفاع مقدس، گفتمان عاشورا را تولید و بازتولید دارد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نشأت گرفته از گفتمان عاشورا است و ما باید بتوانیم اهمیت گفتمان‌سازی در جامعه را گسترش دهیم و به عنوان یک بسیج عمومی در این حوزه کار کنیم و مراتب گفتمان را بیان کنیم. راز موفقیت ما در دفاع مقدس نگهداری اخلاق بود و باید اینها را برای نسل جدید بازگو کنیم چراکه می‌تواند نجات بخش جامعه امروز ما باشد.

وی توصیه کرد: اگر می‌خواهیم کار ماندگاری انجام دهیم باید «انجمن رسانه دفاع مقدس» تشکیل شود که یک کار نو در استان شکل گیرد و با این کار اصول و ارزش‌های دفاع مقدس را بدون قید و شرط بپذیریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به عملیات بیت المقدس در ادامه افزود: ما سه عملیات بزرگ خاص و ویژه به نام‌های بیت المقدس، والفجر۸ و کربلای ۵ داشتیم که باید آنها را به نسل امروز منتقل کنیم.

سردار ظفری با اشاره به اینکه حوزه فکری و اندیشه‌ای و دکترین سیاسی ما بعد از دفاع مقدس به استراتژی هجومی تبدیل شد به بیان ویژگی‌های دفاع مقدس پرداخت و گفت: از ویژگی‌های دوران دفاع مقدس وحدت و انسجامی بود که بین سپاه و ارتش و مردم ایجاد شد و وحدت عامل اصلی ما در پیروزی عملیات بیت‌المقدس بود./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news