اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
12:25 12:25

برگزاری چهارمین جلسه محاکمه جعبه سیاه بابک زنجانی

 چهارمین جلسه محاکمه علیرضا زیبا حالت منفرد به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

به گزارش سلام نو،  زیباحالت منفرد یکی از متهمان پرونده فساد نفتی است که قبلاً در همین دادگاه حکم اعدام بابک زنجانی به عنوان متهم اصلی آن صادر شد.
زیباحالت منفرد در جایگاه متهمین قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: در کیفرخواستی که توسط نمایند دادستان در 58 صفحه قرائت شد، به اتهامات بابک زنجانی و اعضای همدست او اشاره شده است اما نامی از بنده نیست و همین مساله نشان از بی گناهی من دارد.
این متهم افزود: تنها در 50 صفحه این کیفرخواست با ذکر دلایل ده گانه اعلام شده که در خصوص کلاهبرداری از شرکت ‏H.k و همچنین اخلال در نظام اقتصادی کشور سهیم بوده ام. متاسفانه در ابتدای تشکیل جلسه دادگاه در کشور نبودم و در جلسات محاکمه حضور نداشتم و همین مسأله باعث شد تا بسیاری از اتهامات را به گردن من بیندازند.
این متهم با بیان اینکه حضور نیافتن اینجانب در دادگاه بنا به توصیه آقای بخشایش بود و می گفت گربه اگر بیرون از قفس باشد، قویتر از شیر داخل قفس است.
زیباحالت منفرد تاکید کرد: من را فریب دادند و بسیاری از اتهامات خود را متوجه من کردند. آقای بخشایش با فرافکنی تخلفات خود را به من نسبت داده است.
وی گفت: بخشایش در یک جایی از کیفرخواست مرا کلاهبردار معرفی می‌کند و در جایی دیگر یک آدم کاردان و بسیار نزدیک به بابک زنجانی و این نشان بی گناهی من است.
زیباحالت منفرد اظهار داشت: تنها دلیل اعتماد بابک زنجانی، صداقت، دلسوزی و توانایی بود که در کار داشتم. از اعتماد مسئولان یک کشور برای تامین منافع کشورم استفاده کردم اما امروز به همان دلیل محاکمه می شوم./ایرنا
دیدگاه خود را بنویسید

icon news