اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
15:15 15:15

مهمترین رسالت دولت از نگاه رئیس فراکسیون امید

رئیس فراکسیون امید اظهار کرد: ایجاد بستری برای اشتغال پایدار، یکی از مهمترین رسالت دولت در فراهم کردن دسترسی به کار مطمئن‌تر برای رهایی از فقر است و بدون تلاش همراه با بهره‌وری به هیچ وجه حقوق کارگران محقق نمی‌شود.

مصاحبه اختصاصی ایسنا با محمد رضا عارف

به گزارش سلام نو، محمدرضا عارف در ضیافت افطاری خانه کارگر با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) از نقش موثر خانه کارگر در پیگیری مطالبات کارگران و نقش این تشکل در رویدادهای مهم کشور از جمله انتخابات بویژه حضور تاثیرگذار در شورای عالی اصلاح طلبان قدردانی کرد و گفت: جامعه امروز ما به علل مختلفی چون تحریم ها، دشمنی دشمنان، ناکارآمدی برخی دستگاه های اجرایی و بعضا قوانین دست و پاگیر با مشکلات زیادی از جمله تبعیض، فقر و رکود مواجه است و همگان به وجود این مشکلات و ضرورت حل آن باور دارند.

وی با بیان اینکه رفع بیکاری و رکود نیازمند سرمایه گذاری است و سرمایه گذاری نیز نیازمند امنیت است، خاطرنشان کرد: اگر همانگونه که در سیاستهای اقتصاد مقاومتی هدف گذاری شده است، اقتصاد ما تولید محور و درون زا باشد و بتوانیم از بحرانی که پیش روی ماست، عبور کنیم، خدمت بسیار بزرگی انجام داده ایم.

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: ایجاد بستری برای اشتغال پایدار، یکی از مهمترین رسالت دولت در فراهم کردن دسترسی به کار مطمئن‌تر برای رهایی از فقر است و بدون تلاش همراه با بهره‌وری به هیچ وجه حقوق کارگران محقق نمی‌شود.

وی تصریح کرد: اشتغال مولد راهی است برای تولید ثروت که به وسیله آن می‌توان به اهداف سیاست‌های اجتماعی به نحو مطلوب‌تری رسید. متاسفانه این امر مهم و اساسی مورد توجه جدی قرار نگرفته، به طوری که امروز بزرگترین دغدغه نیروی مولد، مقوله اشتغال و امنیت شغلی است.

عارف با بیان اینکه عزت و کرامت انسانی و برقراری امنیت و آرامش نیروی کار در گروی داشتن یک نظام تامین اجتماعی قوی و کارآمد است که از جمله حقوق اساسی انسان‌ها و از تکالیف اصلی دولت‌هاست، گفت: در دولت اصلاحات تلاش قابل توجهی برای استقرار نظام جامع تامین اجتماعی و رفع تنگناهای معیشتی انجام شد که البته انتظار بود دولت بعد از دوران اصلاحات هم سیاست مدونی در خصوص جامعه کارگری و حل دغدغه‌های آنان اتخاذ می‌کرد و آن مسیر ادامه می یافت تا به شرایط مطلوبی برسیم.

وی بر ضرورت تقویت تشکل‌های صنفی کارگران تاکید کرد و گفت: مطالبات به حق قشر کارگر در قالب تشکلهای کارگری بهتر پیگیری می شود به همین دلیل مطمئنا هیچ مسئولی نباید از تکثر تشکل‌های کارگری هراسی داشته باشد چرا که این تشکل‌ها زبان گویای جامعه کارگری هستند و همواره در راستای تقویت ارکان نظام فعالیت کرده‌اند و پلی برای ارتباط بین کارگران و مسئولین و سیاست گذاران می باشند.

در این مراسم، علیرضا محجوب، دبیرکل خانه نیز ضمن خیر مقدم به عارف گفت: علی رغم برخی تبلیغات سوء، آقای عارف یکی از فعالترین نمایندگان مجلس است و با تجربه ای که در حوزه های مختلف از جمله آموزش عالی، فناوری اطلاعات و اقتصاد دارند در مجلس بسیار تاثیرگذار هستند.

وی عارف را فردی ساده زیست و حامی کارگران دانست و گفت: کسانی که با زندگی خصوصی آقای عارف آشنایی دارند ایشان را فردی ساده زیست می دانند. همچنین آقای عارف در انتخابات مجلس دهم با تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان بسیار نقش آفرین بودند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

عارف: در ایران همه امور به دست مردم تعیین می شود

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پس از حضور در انتخابات و انداختن رای خود به صندو...

عارف از پایان ائتلاف انتخاباتی اصلاحات با دیگر گروهها خبر داد

رئیس شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان دیگر ائتلاف نمی‌کنند و م...

عارف دنبال لابی برای تایید صلاحیت اصلاح‌طلبان است

محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان این روزها در حال رایزنی با چهره‌...

عارف: خواستار استعفا، برکناری و برخورد با مقصران هستم

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس با انتقاد شدید از صداقت نداشتن برخی مسئولان با م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news