اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
02 خرداد 1398 02 خرداد 1398
10:41 10:41

روش های بلندتر نشان دادن سقف

امروزه بسیاری از خانه ها دارای سقف های کوتاه می باشد که البته این مشکل در خانه های با متراژ کم بیشتر به چشم می خورد.

گفتنی است داشتن خانه ای با سقف بلند دارای چالش هایی بسیاری مانند عدم کنترل صدا، نور، تنظیم گرما و سرما و حتی هزینه های زیاد نقاشی می باشد. از این رو قصد داریم تا در مطلب پیش رو شما را با ترفندهای بلند نشان دادن سقف های کوتاه آشنا کنیم.

بدیهی است یکی از روش های بلند نشان دادن سقف، انتخاب مبلمان کوچک و افقی می باشد برای این منظور کافی است پشت مبلمان کوتاه باشد تا زمانی که کنار دیوار قرار می گیرند ارتفاع سقف را بلند تر نشان دهند چرا که باید به خاطر داشت مبلمانی که پشت بلندی دارند سقف خانه را بسیار کوتاه تر از چیزی که هست نشان می دهند.

استفاده از پنجره های قدی نیز می تواند راهکار موثر دیگری برای بلندتر نشان دادن سقف باشد از این رو توصیه می شوداز پنجره های بلند و قدی با شیشه های ساده و بدون برش استفاده شود که در این میان انتخاب مناسب پنجره قدی تا نزدیکی زمین می باشد.

باید در نظر داشت که استفاده از دیوارکوب بر روی دیوارهای کوتاه نیز می تواند انتخاب مناسبی برای بلند تر نشان دادن سقف کوتاه باشد چرا که روشن شدن قسمتی از دیوار می تواند ارتفاع دیوار را بلند تر و در نتیجه سقف را بلند تر نشان دهد.
از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که استفاده از کاغذ دیواری با طرح های عمودی نیز می تواند در بلندتر نشان دادن سقف کوتاه باشد چرا که طرح های عمودی خطای دید ایجاد می کند و می تواند تا حدودی کوتاهی سقف را خنثی کند.

پر واضح است که استفاده از پرده های بلند نیز می تواند عامل دیگری برای بلند تر نشان دادن سقف باشد از این رو توصیه می شود اگر نمی توان پنجره های کوتاه را با پنجره های بلند تعویض کرد از پرده های بلند استفاده شود برای این کار بهتر است از پرده های بلندی که از زیر سقف تا زمین می باشد، استفاده شود تا با خطای دید این مشکل را برطرف کند.

استفاده از ظروف و لوازم تزیینی بر روی دیوارتا نزدیکی سقف نیز می تواند انتخاب مناسبی برای بلندتر نشان دادن دیوار باشد چرا که با این کار سقف از آن چیزی که هست بلندتر دیده می شود.


جالب است بدانیم که برای بلند نشان دادن سقف می توان در گوشه اتاق از آباژور پایه بلند استفاده کرد که البته این مدل آباژورها تقریبا قدشان تا نزدیکی سقف باید باشد. وقتی این آباژورها را روشن می کنید نوری که از آن پخش می دهد می تواند تاثیر بسیاری در بلندتر نشان دادن سقف داشته باشد.

در خاتمه باید یادآور شد که استفاده از رنگ های بسیار براق و روشن نیز می تواند در بلندتر نشن دادن سقف بسیار موثر باشد چرا که انعکاسی که رنگ های براق ایجاد می کنند باعث خواهد شد تا سقف بلندتر به نظر برسد و حتی در صورت تمایل نیز می توان سقف را آینه کاری کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news