اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 30 شهریور 1398
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
17:40 17:40

دستگیری 11 مجرم سایبری در قم

 باند ۱۱ نفره ای که با نشر آگهی دعوت به اعمال منافی عفت، هتک حرمت اشخاص، ایجاد مزاحمت برای نوامیس و کلاهبرداری در فضای سایبر می‌کردند در قم دستگیر شدند.

جرایم سایبری

به گزارش سلام نو، سردار عبدالرضا آقاخانی با اشاره به اینکه مبارزه با مفاسد اخلاقی در فضای مجازی یکی از مأموریت‌های اصلی نیروی انتظامی است، گفت: باند ۱۱ نفره ای که با نشر آگهی دعوت به اعمال منافی عفت، هتک حرمت اشخاص، ایجاد مزاحمت برای نوامیس و کلاهبرداری در فضای سایبر می‌کردند، توسط مأموران پلیس فتای استان قم در یکی از استان‌های شرقی کشور شناسایی و در یک اقدام ضربتی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: اعضای این باند بیش از ۲ سال به صورت شبکه ای در موضوعات پیش گفته فعالیت داشتند و با دادن آدرس‌های کور به مالباختگان، باعث خدشه دار شدن آبروی صاحبان آدرس می‌شدند و آدرس‌های اعلام شده تقریباً تمامی استان‌های کشور را شامل می شده است.

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی پلیس فتای استان قم و انجام عملیات پیچیده و پشتیبانی مناسب دستگاه قضائی استان، اعضای این باند در شرق کشور شناسایی و دستگیر شدند، البته در سال جاری برخورد با جرایم سایبری و فضای مجازی با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

سردار آقاخانی از شهروندان خواست به تبلیغات و فعالیت‌هایی که با این عناوین در شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌شود، به هیچ وجه توجه و اعتماد نکنند و اگر چنانچه مورد هرگونه سو استفاده قرار گرفتند حتماً به پلیس فتا مراجعه و اعلام شکایت کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اگر در نیمه شعبان قصد دارید به قم سفر کنید این خبر را بخوانید

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم از اعمال محدودیت‌های ترافیکی در قم در روز نیم...

تالاب‌های استان قم احیا شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر در کشورمان، اثرات مثبت...

شناسایی ۵ کانال شایعه ساز درباره سیل

 سرهنگ گودرزی گفت: تعدادی از مدیران کانال‌های شایعه ساز درخصوص سیل اخیر در فضای مجازی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news