اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
18:15 18:15

حال استاد شجریان این روزها چگونه است؟

اردشیر کامکار، کیوان ساکت و کاوه معتمدیان  آخرین وضعیت محمدرضا شجریان را تشریح کردند.

آخرین وضعیت شجریان چگونه است؟

اردشیر کامکار: شجریان ممنوع الملاقات است

به گزارش سلام نو، من اطلاعی درباره‌ی شجریان ندارم. باید از خانواده‌ی ایشان در مورد آخرین وضعیتشان سوال بپرسید. آقای شجریان ممنوع الملاقات است و کسی اجازه ندارد به ملاقات ایشان برود. پس از اینکه ایشان را به ایران آوردند، کسی نمی‌توانست به ملاقات برود.»

کاوه معتمدیان: استاد تحت فیزیوتراپی بود

* من هیچ اطلاع جدیدی از وضعیت استاد شجریان ندارم، اما می‌دانم که همان وضعیت قبلی را دارد. استاد در بستر بیماری هستند و حالشان چندان مساعد نیست. پس از اوج گرفتن بیماری استاد، هرگز ایشان را ندیدم.

* حدود دو سال و نیم است که استاد شجریان را ندیده‌ام. استاد در ایران درمانشان را پیگیری کرده‌اند. اینکه در کدام بیمارستان درمان خود را پیگیری می‌کند، موضوع را نمی‌دانم. اما به دلیل اینکه دست و پای استاد از نظر حرکتی مشکل پیدا کرده بود، تحت فیزیوتراپی بوده است.

کیوان ساکت: وضعیت استاد افت نکرده است

* به هرحال آقای شجریان بیمار است، تا جایی که من اطلاع دارم وضعیت ایشان ثابت است و همان وضعیت قبلی را دارد. یک سال و خورده‌ای قبل، برای آخرین بار استاد شجریان را در مراسم رونمایی کتاب استاد فخرالدینی در خانه‌ی افشار دیدم. وضعیت ایشان در آن مراسم خوب و stable بود. همه چیز مرتب و منظم و خوب بود.

* ( درباره‌ی پیگیری و روال درمان استاد شجریان در ایران): «به طور قطع درمان در داخل ایران پیگیری می‌شود و بدون درمان نمی‌شود. به هر حال بیماری مشکلات خودش را دارد. خوشبختانه وضعیت استاد ثابت بوده و افت نکرده است. امیدوارم شرایط استاد بهتر از این شود و ایشان به زندگی بازگردد و سایه‌‌اش بر سر فرهنگ، هنر و خانواده‌اش باشد. در حال حاضر، اینگونه فکر می‌کنم که استاد در منزل است.

* «دعای خیر و آرزوی مردم پشت سر استاد است. همه‌ی کسانی که دل پاک دارند و دلشان برای فرهنگ ایران می‌تپد، همه‌ی آدم‌های خیراندیش برای استاد دعا می‌کنند. ما با انسان‌های مغرض و بیمار کاری نداریم. همین موضوع است که استاد در یک دوره‌ی زمانی خیلی بهتر شده ‌است./برترین ها

اخبار مرتبط

icon news

نمایشگاهی برای بزرگداشت استاد شجریان

بخوان‌ای خسرو آواز ایران عنوان نمایشگاهی است که به پاس سالها زحمات استاد شجریان قرار ...

شجریان به منع تعقیب حسین شریعتمداری اعتراض کرد /حکم دادسرای فرهنگ و رسانه پس از 10 سال

 محمدحسین آقاسی وکیل مدافع محمدرضا شجریان به قرار منع پیگرد برای حسین شریعتمداری مدیر...

حمله بازیگر سریال «پایتخت به جنتلمن و ساسی+عکس

مهران احمدی، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون با پستی در اینستاگرام نسبت به آهنگ جن...

فیلم زیر خاکی از جوانی محمدرضا شجریان

فیلمی دیده نشده از آوازخوانی محمدرضا شجریان در ایام جوانی را مشاهده می‌کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news