اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
19:00 19:00

چرا اروپایی‌ها این روزها آرام هستند؟

پرای الیوم نوشت: هدف واقعی واشنگتن تلاش برای مشغول کردن سران تهران به تهدیدات آمریکا می‌دانند، تا ایرانی‌ها مانعی برای اجرایی شدن معامله قرن نباشند.

چرا اروپا، برخلاف زمان حمله بوش به عراق، احتمال درگیری نظامی ایران - آمریکا را جدی نگرفته؟ / آیا ترامپ همزمان با تهدید ایران، پروژه دیگری را در خاورمیانه پیش می‌برد؟

به گزارش سلام نو، در ادامه این مطلب آمده است: اروپایی‌ها به قیل و قالی که در مورد به راه افتادن جنگ می‌شود، توجهی ندارند و جز گوش دادن به بهانه‌های ایالات متحده برای جنگ، هیچ نشست فوق العاده‌ای در مورد آن برگزار نکردند. این در حالی است که در سال ۲۰۰۳ که آمریکا به عراق حمله کرد، نشست‌های نظامی فوق العاده‌ای در بین سران کشور‌های اروپایی برگزار شد.

اروپایی ها، همتایان آمریکایی شان را برای ضربه زدن به مهمترین توافق قرن ۲۱، یعنی توافق هسته‌ای با ایران، مواخذه می‌کنند؛ چرا که این اقدام باعث تنش زایی زیادی در منطقه خاورمیانه شد.

کشور‌های اروپایی در مورد جنگ علیه ایران زیاد صحبت نمی‌کنند و پاریس، برلین و لندن معتقدند که هرگز جنگی بوقوع نمی‌پیوندد؛ عقیده رایج این دولت‌ها آن است که اشاره‌های ایالات متحده در مورد جنگ علیه ایران، بیش از هر چیز، جنگ روانی است و اهدافی مرتبط با معامله قرن دارد.

ایالات متحده سعی بر آن دارد تا با هراس افکنی در تهران، مسئولان نظام را سرگرم تفکر در مورد نحوه مقابله با جنگ افروزی آمریکا کند؛ تا به این شکل، حمایت ایران از حوثی‌ها در جنگ با عربستان و اساسا، حمایت از حزب الله، جنبش حماس و سوریه، کاهش یابد و مانعی بر سر راه اجرایی شدن معامله قرن نباشد، انتقادات تهران از این معامله نیز کمتر شده و امر واقع را بپذیرد؛ یعنی برای جلوگیری از ورود به جنگ، ایران مجبور به سکوت در مورد معامله قرن شود.

آمریکایی‌ها بر این عقیده اند که اگر تهران به جای حمله به معامله قرن، موضع سکوت و محافظه کاری در پیش گیرد، هم پیمانان ان متشکل از دولت‌ها و گروه‌های مقاومت مسلح نیز موضع مشابهی را اتخاذ می‌کنند./انتخاب

اخبار مرتبط

icon news

چشم‌ها نگران از ترامپ و توهمش

تنش ها بین ایالات متحده و ایران از سال گذشته اوج گرفت و با پیش رفتن روزها همه بیشتر ن...

سیاست آشفته آمریکا و تصمیم غلطی که گرفته نشد

تنش ها بین ایالات متحده و ایران از سال گذشته به سطح باالایی رسیده و هر لحظه احتمال در...

بدترین سناریوی پیش روی ایران و آمریکا چیست؟

تنش ها بین ایالات متحده و ایران مدام در حال تشدید شدن است و ظاهرا چیزی جلودار آن نیست...

عربستان و اسرائیل عاشق جنگ با ایران هستند / آمریکا نمی‌خواهد از خلیج فارس دست خالی خارج شود

علی بیگدلی تحلیل‌گر مسائل سیاست خارجی ایران می‌گوید: باید دانست که اگر ترامپ تصمیم بگ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news