اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
01 خرداد 1398 01 خرداد 1398
19:00 19:00

چرا اروپایی‌ها این روزها آرام هستند؟

پرای الیوم نوشت: هدف واقعی واشنگتن تلاش برای مشغول کردن سران تهران به تهدیدات آمریکا می‌دانند، تا ایرانی‌ها مانعی برای اجرایی شدن معامله قرن نباشند.

چرا اروپا، برخلاف زمان حمله بوش به عراق، احتمال درگیری نظامی ایران - آمریکا را جدی نگرفته؟ / آیا ترامپ همزمان با تهدید ایران، پروژه دیگری را در خاورمیانه پیش می‌برد؟

به گزارش سلام نو، در ادامه این مطلب آمده است: اروپایی‌ها به قیل و قالی که در مورد به راه افتادن جنگ می‌شود، توجهی ندارند و جز گوش دادن به بهانه‌های ایالات متحده برای جنگ، هیچ نشست فوق العاده‌ای در مورد آن برگزار نکردند. این در حالی است که در سال ۲۰۰۳ که آمریکا به عراق حمله کرد، نشست‌های نظامی فوق العاده‌ای در بین سران کشور‌های اروپایی برگزار شد.

اروپایی ها، همتایان آمریکایی شان را برای ضربه زدن به مهمترین توافق قرن ۲۱، یعنی توافق هسته‌ای با ایران، مواخذه می‌کنند؛ چرا که این اقدام باعث تنش زایی زیادی در منطقه خاورمیانه شد.

کشور‌های اروپایی در مورد جنگ علیه ایران زیاد صحبت نمی‌کنند و پاریس، برلین و لندن معتقدند که هرگز جنگی بوقوع نمی‌پیوندد؛ عقیده رایج این دولت‌ها آن است که اشاره‌های ایالات متحده در مورد جنگ علیه ایران، بیش از هر چیز، جنگ روانی است و اهدافی مرتبط با معامله قرن دارد.

ایالات متحده سعی بر آن دارد تا با هراس افکنی در تهران، مسئولان نظام را سرگرم تفکر در مورد نحوه مقابله با جنگ افروزی آمریکا کند؛ تا به این شکل، حمایت ایران از حوثی‌ها در جنگ با عربستان و اساسا، حمایت از حزب الله، جنبش حماس و سوریه، کاهش یابد و مانعی بر سر راه اجرایی شدن معامله قرن نباشد، انتقادات تهران از این معامله نیز کمتر شده و امر واقع را بپذیرد؛ یعنی برای جلوگیری از ورود به جنگ، ایران مجبور به سکوت در مورد معامله قرن شود.

آمریکایی‌ها بر این عقیده اند که اگر تهران به جای حمله به معامله قرن، موضع سکوت و محافظه کاری در پیش گیرد، هم پیمانان ان متشکل از دولت‌ها و گروه‌های مقاومت مسلح نیز موضع مشابهی را اتخاذ می‌کنند./انتخاب

اخبار مرتبط

icon news

حمله آمریکا به ایران پای چه کسانی را به جنگ باز می‌کند؟+ فیلم

یک افسر سابق آمریکا اعلام کرد که در صورت حنگ احتمالی بین آمریکا و ایران آمریکا فقط با...

ایران در تنش دنبال چه می‌گردد؟

صلاح الدین خدیو در یادداشتی می‌نویسد که ایران با تنش‌های محدود پدید آمده مایل است شبه...

سیاست آمریکا در برابر ایران؛ در هم و هزینه‌زا ولی هدف دار

هر چند سرگیجه آور و گنگ بودن سیاست ترامپ در برابر ایران امری روشن و غیرقابل انکار است...

دو باز آمریکایی ایران را اسیر جنگ می‌کنند؟

اگرچه تصمیم ترامپ به لغو حمله علیه اهدافی در ایران عمدتا عاقلانه ترین تصمیم او در طی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news