اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
02 خرداد 1398 02 خرداد 1398
08:20 08:20

تلافی می‌کنیم!

  چین اعلام کرد که ممنوعیت های آمریکا علیه هواوی را تلافی می کند.

به گزارش سلام نو، روزنامه گلوبال تایمز روز پنجشنبه نوشت، فرستاده چین در اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد اینطور نیست که دست روی دست بگذاریم تا آمریکا هر کاری می خواهد علیه شرکت های چینی انجام دهد ما از حقوق مشروع شرکت های خود حفاظت خواهیم کرد.
جانگ مینگ به آمریکا هشدار داد بیش از این در مسیر اشتباهی که در پیش گرفته است، جلو نرود این روند جز تباهی مناسبات دو کشور نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.
سفیر چین در اتحادیه اروپا افزود دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا فنآوری های هواوی را در فهرست سیاه قرار داده است ما چنین اقدامی را تلافی خواهیم کرد.
وی این حرکت را از سوی رییس جمهوری آمریکا یک اشتباه بزرگ توصیف کرد و گفت که چنین اقدامی لازمه اش یک پاسخ درخور است باج خواهی جواب نمی دهد.
او تاکید کرد وقتی قرار باشد منافع و حقوق شرکت های چینی به مخاطره بیفتد آن زمان چین وارد عمل خواهد شد و اجازه چنین کاری نخواهد داد.
آمریکا بر این باور است که هواوی پیشرو برنامه های جاسوسی برای دولت چین است و از این پس این شرکت اجازه همکاری با شرکت های آمریکایی را نخواهد داشت.
اما سفیر چین در اروپا تصریح کرد که این اقدام آمریکا سوء استفاده از ساختارهای دولتی برای مجازات شرکت های خارجی است و کاملا انگیزه های سیاسی دارد آنها می خواهند با تدابیر و ابزارهای دولتی هواوی را زمین گیر کنند.
جانگ همچنین از سیاست های تجاری یکجانبه و تعرفه های آمریکا انتقاد کرد و گفت که چین با اروپا و دیگر کشورهای جهان برای پیشبرد نظام چند جانبه جهانی تجاری همکاری نزدیکی خواهد کرد.
سفیر چین در ارپچا گفت که در این شرایط چینی ها به وحدت و مقاومت بیشتری نیاز دارند ما دارای یک تمدن 5 هزار ساله هستیم و می توانیم 5 هزار سال دیگر هم آن را صاحب باشیم./ایرنااخبار مرتبط

icon news

صندوق بین‌المللی پول خواستار پایان یافتن نزاع اقتصادی چین و آمریکا شد

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: جنگ اقتصادی آمریکا و چین عواقب ناخوشایندی برای دو کشو...

چین: قطعا در جی۲۰ درباره مساله هنگ‌کنگ بحث نمی‌شود

معاون وزیر  خارجه چین افزود:  مسائل هنگ‌کنگ صرفا یک مساله داخلی با چین است لذا هیچ کش...

توافقی مهم میان چین و کره شمالی

یک رسانه در کره شمالی درباره توافق بین رئیس جمهور چین و کیم جون اون اعلام کرد: دو طرف...

آمریکا چین را هم تحریم کرد!

ایالات متحده آمریکا 5 سازمان یارانه چین را تحریم کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news