اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
02 خرداد 1398 02 خرداد 1398
16:03 16:03

در تأمین شکر و دیگر کالاهای اساسی کمبودی نداریم

مدیر نظارت بر توزیع کالاهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در مورد توزیع شکر و دیگر کالاهای اساسی توضیحاتی ارائه داد.

کالاهای اساسی

به گزارش سلام نو، محمد قدیری ابیانه  اظهار کرد: در زمینه نهاده‌ها متولی وزارت جهاد کشاورزی است اما در وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی کالاهایی مانند شکر، برنج، روغن، گوشت، مرغ، تخم مرغ، حبوبات و… بوده که منشأ آن مصرف کننده نهایی است و گزارش کار آن با سازمان حمایت مصرف کنندگان و مصرف کنندگان است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این مسئله خلاف قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی نیست؟ گفت: تأمین این کالاها با وزارت جهاد کشاورزی است و آن‌ها را برای توزیع در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار می‌دهد، به عنوان مثال شرکت بازرگانی دولتی برنج، روغن و شکر را به دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت توزیع می‌کنند. و در واقع مباشر این وزارتخانه برای توزیع این کالاهای اساسی هستیم.

مدیر نظارت بر توزیع کالاهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی همچنین درباره وضعیت موجودی شکر در شرایط کنونی گفت: در تأمین شکر و دیگر کالاهای اساسی مانند برنج، شکر و روغن هیچ کمبودی نداریم و ذخایر کشور به اندازه کافی و نیاز کشور موجود است.

قدیری ابیانه با بیان اینکه در آخرین مصوبات دولت نرخ ارز برای واردات حبوبات، کره و… نیز نرخ ارز نیمایی تغییر پیدا کرده است، اعلام کرد: برای شکر نه‌تنها موجودی و واردات در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد بلکه در سال گذشته نیز میزان تولید داخلی این محصول استراتژیک به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید و تا کنون نیز ۷۰۰ هزار تن نیز واردات داشته‌ایم و همه نیاز کشور دو میلیون و ۲۰۰ تا دو میلیون ۵۰۰ هزار تن در سال است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سکه چهار میلیون شد/ ثبات و آرامش در بازار ارز

امروز قیمت سکه  تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۲۵ هزار تومان به فروش رفت. باز...

موبایل ارزان می‌شود

یکی از اعضای هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد قیمت موبایل به دلیل کاهش...

دلیل اصلی کاهش نرخ ارز چه بود؟

بسیاری کاهش نرخ ارز را منطبق با منطق اقتصادی نمی دانند و آن را در راستای یک هیجان وار...

دلار ارزان شد / ۱۱۹۵۰تومان در صرافی‌ها

 دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی وارد نرخ ۱۱هزار تومان شد.  

دیدگاه خود را بنویسید

icon news