اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
02 خرداد 1398 02 خرداد 1398
19:00 19:00

دولت باید بازارچه هایی در نقطه صفر مرزی با ایران را توسعه دهد

یک روزنامه پاکستانی بر افزایش تعداد گذرگاه های مرزی با ایران تاکید کرد و در گزارش خود نوشت: پاکستان باید طرح های جدید را برای احداث بازارچه های مرزی در این منطقه به اجرا درآورد.

به گزارش سلام نو، روزنامه اردو زبان «جنگ» چاپ راولپندی در سرمقاله خود با اشاره به نشست اخیر نمایندگان مجلس سنای پاکستان از ایالت بلوچستان و بررسی موضوع افزایش قاچاق کالا و سوخت از ایران به پاکستان، نوشت: دولت باید بازارچه هایی در نقطه صفر مرزی با ایران را توسعه دهد.
در سرمقاله این روزنامه آمده است: پاکستان باید علاوه بر افزایش تعداد گذرگاه های مرزی با ایران، طرح های جدید را برای احداث بازارچه های مرزی در این منطقه به اجرا درآورد.
روزنامه «جنگ» افزود: با افزایش بازارچه های مرزی نه فقط فرصت های شغلی برای مرزنشینان فراهم می شود بلکه پدیده قاچاق و دیگر فعالیت های تجاری غیرقانونی نیز متوقف خواهد شد.
براساس این گزارش، اعضای کمیته امور نفت در مجلس سنای پاکستان از دولت خواستند تا ضمن اجرای طرح های عمرانی در مناطق مرزی ایالت بلوچستان با ایران، در این مناطق فقرزدایی کرده و همچنین برای جلوگیری از قاچاق تعداد نیروهای گمرک و مرزبانان پاکستانی را افزایش دهند.
پیش تر روزنامه جنگ پاکستان گزارش داده بود که روزانه بیش از 600 هزار لیتر انواع سوخت شامل بنزین و گازوئیل از ایران به پاکستان قاچاق می شود .
به نوشته این روزنامه ، بشکه های بزرگ حامل سوخت قاچاق از ایران با استفاده از کامیون و اتوبوس های مسافربری به شهرهای مختلف پاکستان منتقل می شود و با قیمت ارزان به فروش می رسد.
انتقال سوخت قاچاق ایران به شهرهای پاکستان با استفاده از خودروهای سواری و اتوبوس های مسافربری باعث بروز حوادث تلخ جاده ای نیز می شود.
چند ماه قبل یک تانکر سوخت حامل بنزین قاچاق با یک اتوبوس در نزدیکی کراچی تصادف کرد و در این تصادف دست کم 27 تن جان باختند./ایرنااخبار مرتبط

icon news

4 سرباز پاکستانی جان باختند

در دو حمله مسلحانه به مواضع نظامی پاکستان در ایالت بلوچستان جنوب غرب این کشور در مرز ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news