اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
02 خرداد 1398 02 خرداد 1398
18:50 18:50

اعلام برنامه‌های تلویزیون در شب‌های قدر

 برنامه‌های تلویزیون در شب‌های قدر اعلام شد.

تلویزیون

به گزارش سلام نو، شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، آموزش، قرآن و افق مراسم‌های شب‌های قدر (نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان) را در امکان مقدس به صورت زنده پوشش می‌دهند.

شب نوزدهم

شبکه یک سیما، قرائت دعای «جوشن کبیر» از بارگاه «ثامن‌الحجج» و مراسم احیا در «حرم رضوی» توسط حجت‌الاسلام علم‌الهدی را به صورت زنده پخش می‌کند. همچنین در شب‌های احیا زیارت مخصوص امام رضا (ع) نیز در حرم مطهر این امام تلاوت می‌شود.

شبکه‌های دو و چهار سیما نیز با حضور در مصلای حضرت امام خمینی (ره) و حرم مطهر حضرت معصومه (س) و با پوشش سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان و سید مهدی میرباقری، شبکه نوزدهم ماه رمضان را زنده نگه می‌دارند.

قرائت دعای «ابوحمزه ثمالی» در لیالی قدر نیز در دستور کار شبکه سه سیما قرار گرفته است و مراسم احیای شب نوزدهم توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ حسین انصاریان در حسینیه همدانی‌ها برگزار و از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

شبکه پنج نیز در شب نوزدهم حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را نشان می‌دهد. حجت‌الاسلام رفیعی سخنرانی این مراسم را برعهده دارد.

دوربین‌های شبکه قرآن سیما در شب نوزدهم با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) این مراسم را توسط حجت‌الاسلام هاشمیان پوشش می‌دهند.

پخش مراسم شب نوزدهم از دانشگاه امام صادق (ع) با سخنرانی حجج‌الاسلام سعدی و میر لوحی و همچنین مسجد مقدس جمکران با سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی از شبکه‌های آموزش و افق پوشش داده خواهد شد.

شب بیست و یکم

قرائت دعای جوشن کبیر از بارگاه ثامن‌الحجج، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از شبکه‌های یک، دو و چهار پخش می‌شود. و مراسم احیا توسط حجج‌الاسلام والمسلمین رئیسی، رفیعی و قرنی در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان که مصادف با شب شهادت حضرت علی (ع) است، برگزار می‌شود.

همچنین شبکه سه سخنرانی و به جا آوردن مراسم احیا با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسین انصاریان را از حسینیه همدانی‌ها پخش می‌کند.

شبکه پنج سیما از مسجد مقدس جمکران سخنرانی حجت‌الاسلام سید مهدی میرباقری و شبکه آموزش از دانشگاه امام صادق (ع) سخنرانی حجج‌الاسلام قرائتی و میر لوحی را همراه با قرائت دعای جوشن کبیر پوشش می‌دهد.

شبکه قرآن از حرم امام خمینی (ره) مراسم احیا را توسط حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری به صورت زنده پخش می‌کند. همچنین دوربین‌های شبکه افق با حضور در مصلای امام خمینی (ره) مراسم شب قدر با سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان را پوشش می‌دهد.

شب بیست و سوم

شبکه یک سیما قرائت دعای جوشن کبیر از بارگاه ثامن‌الحجج و برگزاری مراسم احیا در حرم رضوی توسط حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی را پخش می‌کند.

دوربین‌های شبکه‌های دو، چهار و پنج با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، دانشگاه تهران و حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در شب بیست و سوم دعای جوشن کبیر را پخش می‌کند. همچنین احیای این شب نیز توسط حجج‌الاسلام سید مهدی میرباقری، قرائتی و سیدحمید میرباقری برگزار می‌شود.

پخش سخنرانی و به جا آوردن مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان از حسینیه همدانی‌ها در شب بیست و سوم از آنتن شبکه سه سیما پخش می‌شود.

برگزاری مراسم احیای شب بیست و سوم در شبکه قرآن و معارف بر عهده حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان است که از مصلای امام خمینی (ره) پخش خواهد شد.

دوربین‌های شبکه آموزش مراسم احیا و قرائت دعای جوشن کبیر را از حرم مطهر امامزاده صالح (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام رئیسی پوشش می‌دهند. همچنین شبکه افق نیز قرائت دعای جوشن کبیر را از امامزاده آقا علی عباس (ع) و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری به صورت زنده پخش می‌کند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

یک ویژه برنامه برای جوانان و نوجوانان

برنامه «آئینه خانه» با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی در آستانه فصل تابستان و فراغت خانو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news