اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
02 خرداد 1398 02 خرداد 1398
20:00 20:00

ماجرای برگشت جبرانی از حقوق اردیبهشت ماه تمام پرسنل آموزش و پرورش چیست؟

مدیرکل امور اداری و  تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت:  ۴۰۰ هزار تومانی که به صورت علی‌الحساب دادند، از تمام کارمندان کسر کردند و همچنین افزایش ضریب حقوق سالانه در ماه اول همیشه به نفع صندوق بازنشستگی کسر می‌شود.

فارس من| ماجرای کسر ۴۰۰ هزار تومان از حقوق اردیبهشت فرهنگیان

به گزارش سلام نو، یارمحمد حسین‌بُر مدیرکل امور اداری و  تشکیلات وزارت آموزش و پرورش
در پاسخ به درخواست تعدادی از مخاطبان  مبنی بر «ماجرای برگشت جبرانی از حقوق اردیبهشت ماه تمام پرسنل آموزش و پرورش چیست؟» و همچنین انتقاد برخی از فرهنگیان از کاهش 400 تا 600 هزار تومانی حقوق و مزایای اردیبهشت امسال نسبت به فروردین، گفت: 400 هزار تومان افزایش حقوق در ماه اول امسال به صورت علی‌الحساب به همه کارمندان دولت پرداخت شده است.

مدیرکل امور اداری و  تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: با توجه به اینکه نگارش افزایش حقوق در فروردین‌ماه آماده نشد، ۴۰۰ هزار تومان علی‌الحساب به حساب کارمندان و فرهنگیان واریز شد و در اردیبهشت که این نگارش آماده شد و افزایش حقوق فروردین و اردیبهشت، در حقوق این ماه آنها می‌نشست.

حسین‌بُر بیان کرد: بر این اساس آن ۴۰۰ هزار تومانی که به صورت علی‌الحساب دادند، از تمام کارمندان کسر کردند و همچنین افزایش ضریب حقوق سالانه در ماه اول همیشه به نفع صندوق بازنشستگی کسر می‌شود.

وی درباره اینکه برخی اعلام کرده‌اند، بیش از ۴۰۰ هزار تومان کسری در پرداختی آنان نسبت به ماه قبل وجود دارد،‌ گفت: اگر چنین موردی باشد، مقرری مربوط به فروردین‌ماه است که در کنار 400 هزار تومان واریزی علی‌الحساب برای سنوات پایان خدمت کارمندان به حساب صندوق بازنشستگی کشوری انتقال یافت و این رقم شاید تا ۵۰۰ هزار تومان نیز متغیر باشد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش افزود: سال 1390 سازمان اداری و استخدامی اعلام کرد، فروردین هر سال که ضریب حقوق افزایش می‌یابد، اولین افزایش ناشی از ضریب حقوق باید به حساب صندوق بازنشستگی کشور برود.

حسین‌بُر خاطرنشان کرد:‌ معمولاً در هیچ سالی فروردین ماه نگارش آماده نمی‌شود و افزایش حقوق‌ در اردیبهشت‌ماه اضافه می‌شود که ۲ افزایش حقوق یکی مربوط به اردیبهشت و یکی مربوط به فروردین داریم که افزایش حقوق فروردین را در اردیبهشت‌ماه کسر می‌کنند.

وی ادامه داد: امسال 400 هزار تومان علی‌الحساب دادند که کم شد و در کنار آن افزایش حقوق ناشی از ضریب فروردین‌ هم کسر شد./فارس

اخبار مرتبط

icon news

توزیع بیشتر قبولی‌های کنکور در 5 تا 6 استان

بیشتر قبولی ها در کنکور متعلق به چند استان است به صورتی که ۸۰ درصد قبولی‌های کنکور به...

تجمع اعتراضی معلمان حق‌التدریس مقابل وزارتخانه + تصاویر

صبح امروز تعدادی از معلمان حق‌التدریس در اعتراض به وضعیت حقوقی و استخدامی خود در آموز...

اعلام شرایط و نحوه شرکت مهارت آموزان معلمی در «آزمون اصلح»

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، نحوه شرکت و شرایط مهارت آموزان ر...

بازدیدحسینی از نمایشگاه الکامپ

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش  از سالن ۴۱ دولت الکترونیک و غرفه وزارت آموزش و پرورش در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news