اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
03 خرداد 1398 03 خرداد 1398
11:10 11:10

صالحی: جهاد دانشگاهی نهادی برخاسته از انقلاب است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: انقلاب اسلامی ایران فرصتی را فراهم کرد که تشیع کارنامه انقلابی خود را که بیش از گذشته فعال بوده است، به نمایش بگذارد.

سید عباس صالحی

به گزارش سلام نو، شانزدهمین سالگرد تأسیس خبرگزاری ایکنا با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی و جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان قرآنی در حاشیه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد.

سیدعباس صالحی – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی – در مراسم شانزدهمین سالروز تأسیس خبرگزاری ایکنا که در حاشیه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، با گرامیداشت سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقات مبارکی به عنوان کارنامه انقلاب می‌توان برشمرد. یکی از بخش‌های قابل توجه فعالیت‌های قرآنی چهل ساله کشور است.

وی گفت: شاید در قبل از انقلاب برخی از کشورها ما را متهم می‌کردند که در عرصه فعالیت‌های قرآنی خیلی فعال نیستیم گاهی برادران ما در جهان اسلام، جامعه شیعه را متهم می‌کردند که آن گونه که باید و شاید کار نکرده‌اند. البته این تصور کاملی نبود. در طول ۱۴ قرن گذشته کارهای بیشماری در عرصه فعالیت‌های قرآنی به صورت گاه و بیگاه شکل گرفته است اما شاید آن گونه که باید و شاید دیده نشده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران فرصتی را فراهم کرد که تشیع کارنامه انقلابی خود را که بیش از گذشته فعال بوده است، به نمایش بگذارد. امروز خوشبختانه در حیطه‌های مختلف گام‌های قابل توجهی در عرصه‌ی فعالیت‌های قرآنی برداشته‌ایم که پاره‌ای از آنها عبارتند از تأسیس شبکه قرآن، رادیو قرآن، پژوهش‌ها و دانشنامه‌های قرآنی، هنرهای قرآنی، فعالیت در فضای مجازی و… که همه این‌ها نشان دهنده حرکت رو به جلوی قرآن در انقلاب اسلامی است. یکی از همین اتفاقات خوب تأسیس خبرگزاری ایکنا ست که امسال شانزدهمین سالگرد تأسیس خود را جشن می‌گیرد.

صالحی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی نهادی برخاسته از انقلاب است که در حیطه علم و دانش و جریان‌های مختلف نقش بسزایی داشته است که یکی از همین فعالیت‌ها، فعالیت در حوزه فرهنگ و دین و به طور خاص فعالیت در عرصه امور قرآنی است و خبرگزاری ایکنا در همین راستا تأسیس شده است. در طول شانزده سال گذشته دانشنامه خبرگزاری ایکنا هر لحظه کامل‌تر شده است و ما می‌توانیم از این ۱۶ سال به عنوان یک حرکت پویا در عرصه فعالیت‌های قرآنی نام ببریم. ظرفیت فعالیت قرآنی یک ظرفیت عظیم و بی‌پایانی است که باید همواره از آن بهره ببریم.

در ادامه این مراسم حمیدرضا طیبی – رئیس جهاد دانشگاهی – گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان مولود انقلاب در فعالیت‌های قرآنی پیشگام بوده. در عمل به قرآن، فهم قرآن و فن‌آوری اطلاعات قرآنی. ایکنا هم در همین راستا تأسیس شده است.

وی افزود: همه ما وظیفه داریم برای ترویج فرهنگ قرآنی تلاش و به آموزه‌های قرآن یعنی رشد علم توجه کنیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اتمام جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان + تصاویر

با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره ب...

شورای حل اختلاف اصحاب رسانه با پیگیری فراوان راه اندازی شد / حکم عادلانه حکمی است که افکار عمومی از آن حمایت کند

سید عباس صالحی ، وزیر فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی در آئین گشایش شورای حل اختلاف ویژه اصحاب ...

داستان یازده هزار امام‌زاده بعد از انقلاب چیست؟

یک مسئول در سازمان اوقاف و امورخیریه می‌گوید در قبل از انقلاب آمار دقیقی از بقاع متبر...

وزیر ارشاد تماشاگر ویژه کنسرت کیهان کلهر

 سید عباس صالحی به کنسرت کیهان کلهر رفت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news