اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 26 خرداد 1398
03 خرداد 1398 03 خرداد 1398
10:30 10:30

مخالفت چین با لایحه تحریم دریای جنوبی از سوی آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود:  آمریکا حق ندارد فعالیت های چین را که در منطقه تحت حق حاکمیت خود انجام می گیرد، هدف قرار دهد.

به گزارش سلام نو، لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد فعالیت های چین در دریای جنوبی از جمله ساخت و سازهایش در این منطقه جزو موارد حق حاکمیتی محسوب می شود.
وی افزود آمریکا حق ندارد فعالیت های چین را که در منطقه تحت حق حاکمیت خود انجام می گیرد، هدف قرار دهد و یا بخواهد افراد و یا شرکت های مرتبط با این برنامه ها را تحریم کند.
او هشدار داد که هر اقدامی از سوی آمریکا برای هدف قرار دادن اشخاص حقیقی و حقوقی و تحریم کردن آنها به دلیل فعالیت هایشان در دریای جنوبی چین می تواند ضربه جدی به روابط دو کشور بزند.
گروهی از سناتورهای آمریکایی که چین اقدامات آنها را مخرب توصیف کرده است در حال بررسی و تلاش برای تصویب لایحه تحریم های دریاهای جنوبی و شرقی چین هستند.
بر اساس این لایحه دولت آمریکا می تواند دارایی های اشخاص حقوقی و حقیقی را که در این مناطق فعالیت می کنند و در ساخت و سازهای ذی ربط شرکت دارند، در داخل خاک آمریکا مسدود کند.
بر اساس این لایحه اقداماتی که باعث شود تا صلح و ثبات و امنیت در این دریاها به خطر بیفتد، هدف قرار خواهد گرفت و مرتکبان آن مورد تحریم آمریکا قرار خواهند گرفت.
در این لایحه قید شده است که وزارت خارجه آمریکا باید هر شش ماه گزارشی درباره فعالیت های شرکت ها و افراد مرتبط با طرح های دریاهای جنوبی و شرقی چین به کنگره ارایه کند.
این لایحه سناتورهای آمریکایی ساخت جزایر مصنوعی، ساخت پایگاه ها و اپراتورهای مخابراتی ، جزیره سازی و ساخت فانوس های دریایی را هدف قرار می دهد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

تنها کشورهای عربی اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا را تایید می‌کنند

مقام سابق آمریکایی گفت: دلیل حمایت سعودی‌ها و امارات از ترامپ، «پول» است.

واشنگتن به دنبال جلب حمایت بین‌المللی از موضع خود در مورد حمله به نفتکش‌های شناور در دریای عمان است

کفیل وزارت دفاع آمریکا گفت: ایالات متحده  بر روی حصول اجماع‌ نظر بین‌المللی درباره حا...

نعیم قاسم:آمریکا مشغول بحران آفرینی در سراسر جهان است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان  افزود: مقاومت شایستگی خود را در سراسر منطقه ثابت کرده اس...

وزیر خارجه سوریه به چین می‌رود

وزیر خارجه سوریه ظرف چند روز آینده سفری به چین خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news