اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
03 خرداد 1398 03 خرداد 1398
10:30 10:30

مخالفت چین با لایحه تحریم دریای جنوبی از سوی آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود:  آمریکا حق ندارد فعالیت های چین را که در منطقه تحت حق حاکمیت خود انجام می گیرد، هدف قرار دهد.

به گزارش سلام نو، لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد فعالیت های چین در دریای جنوبی از جمله ساخت و سازهایش در این منطقه جزو موارد حق حاکمیتی محسوب می شود.
وی افزود آمریکا حق ندارد فعالیت های چین را که در منطقه تحت حق حاکمیت خود انجام می گیرد، هدف قرار دهد و یا بخواهد افراد و یا شرکت های مرتبط با این برنامه ها را تحریم کند.
او هشدار داد که هر اقدامی از سوی آمریکا برای هدف قرار دادن اشخاص حقیقی و حقوقی و تحریم کردن آنها به دلیل فعالیت هایشان در دریای جنوبی چین می تواند ضربه جدی به روابط دو کشور بزند.
گروهی از سناتورهای آمریکایی که چین اقدامات آنها را مخرب توصیف کرده است در حال بررسی و تلاش برای تصویب لایحه تحریم های دریاهای جنوبی و شرقی چین هستند.
بر اساس این لایحه دولت آمریکا می تواند دارایی های اشخاص حقوقی و حقیقی را که در این مناطق فعالیت می کنند و در ساخت و سازهای ذی ربط شرکت دارند، در داخل خاک آمریکا مسدود کند.
بر اساس این لایحه اقداماتی که باعث شود تا صلح و ثبات و امنیت در این دریاها به خطر بیفتد، هدف قرار خواهد گرفت و مرتکبان آن مورد تحریم آمریکا قرار خواهند گرفت.
در این لایحه قید شده است که وزارت خارجه آمریکا باید هر شش ماه گزارشی درباره فعالیت های شرکت ها و افراد مرتبط با طرح های دریاهای جنوبی و شرقی چین به کنگره ارایه کند.
این لایحه سناتورهای آمریکایی ساخت جزایر مصنوعی، ساخت پایگاه ها و اپراتورهای مخابراتی ، جزیره سازی و ساخت فانوس های دریایی را هدف قرار می دهد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

نمی توانم نفس بکشم!

هوا چونینگ سخنگوی وزارت خارجه چین با انتشار توئیتی کنایه آمیز در پاسخ به سخنان  مورگا...

واکنش چین به اقدام اسراییل در کرانه غربی

سخنگوی وزارت خارجه چین به اقدام اسراییل برای ضمیمه سرزمین های اشغالی در کرانه غربی به...

جدیدترین موضع چین درباره کیم جونگ اون

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که اطلاعاتی برای ارائه درباره رهبر کره شمالی در...

ارتش آمریکا کرونا را به چین آورد!

سخنگوی وزارت خارجه چین مدعی شد که احتمال اینکه ارتش آمریکا اپیدمی ویروس کرونا را به و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news