اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 01 آبان 1398
03 خرداد 1398 03 خرداد 1398
13:50 13:50

بیشتر مدیران ما سالم و شایسته هستند

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار کرد:  مقابله با فساد را وظیفه دستگاه قضایی است.

مبارزه با فساد با شعار نمی‌شود/ پیگیری مطالبات قضایی مردم الوند در مقابله با فساد

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی در قزوین درباره درخواست مردم شهرستان الوند مبنی بر ورود ریاست دستگاه قضایی به موضوع مبارزه با فساد در این شهرستان گفت :  برخی می‌خواهند بگویند در کشور فساد نهادینه شده در حالی که این طور نیست.

وی افزود: بیشتر مدیران ما سالم و شایسته هستند البته برخی مسئولان در کشور هستند که از روی جهل، دنیاطلبی و یا غفلت‌هایی دچار خطا شده‌اند که تاکنون برخورد‌های مناسبی انجام گرفته و در  چند روز گذشته نسبت به یکی از مدیران نیز رأی محکومیت در دادگاه بدوی صادر شده که باید مراحل قطعیت را طی کند.

قدرتی مقابله با فساد را وظیفه دستگاه قضایی ذکر و اضافه کرد: موضوع بررسی و رسیدگی به پرونده‌های فساد در استان قزوین طی سال‌های گذشته در حال رسیدگی بوده و این موضوع پررنگ‌تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: هرکسی که می‌خواهد در راستای مبارزه با فساد حرفی بزند با شعار نمی‌شود بلکه باید مستدل و مستند و منطبق با قانون باشد.

این مقام قضایی تصریح کرد: قبل از انتشار  موضوع فساد  مسئول یا فردی در رسانه‌ها ابتدا  باید مستدل و مستند حرف بزنیم.  زیرا زمانی که پرونده در دستگاه قضایی رفت دیگر قاضی رسیدگی کننده بر اساس مقررات قانونی اقدام به رسیدگی و دستور لازم را صادر می کند نه رئیس کل، فرماندار، استاندار و ائمه جمعه و سایر مسئولان و صدا و سیما و رسانه‌ها.

قدرتی ادامه داد: از بدو ورود به استان قزوین، در خصوص چندین پرونده مهم در استان قزوین ورود یافته‌ایم که به عنوان نمونه وجود پرونده‌ای با بیش از 120 میلیارد تومان در شهرستان آبیک بود که از تضییع حقوق دولت در این خصوص جلوگیری شد و در حال رسیدگی طبق مقررات قانونی و در اجرای ماده 477 است.

اخبار مرتبط

icon news

بازپرس مشهور قوه قضاییه بالاخره بازداشت شد/ بیژن قاسم‌زاده کیست؟

اخیرا شایعاتی درباره گسترش مبارزه با فساد در قوه قضایی به گوش می‌رسید و از بازداشت بر...

برخورد با فاسد بدون برخورد با بستر فساد وقت تلف کردن است / دادگستری مستقل و قانونمند جلوی رشد فساد را می‌گیرد

نعمت احمدی در گفت‌وگو با سلام نو با اشاره به بسترهای فساد گسترده در کشور گفت: به طور ...

بهزاد نبوی: جریان عدالتخواه نسل اول و دوم انقلاب را کنار می زند

یک استراتژیست جریان اصلاحات اظهار کرد که جریان سوم که به عدالتخواه موسوم است فقط شعار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news