اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
03 خرداد 1398 03 خرداد 1398
14:51 14:51

آشنایی با روش های صاف کردن مو بدون استفاده از اتوی مو

امروزه بسیاری از خانم ها موهای صاف و یا لخت را انتخاب می‌کند و برای داشتن آن به روش های مختلفی نیز روی می آورند که البته متاسفانه برخی از این روش ها می تواند به مو آسیب بزند از این رو قصد داریم تا در مطلب پیش رو شما را با انواع روش های صاف کردن مو بدون استفاده از اتوی مو آشنا کنیم.

گفتنی است یکی از روش های سنتی صاف کردن مو استفاده از ترکیب آرد برنج و تخم مرغ می باشد چرا که با استفاده از این ترکیب می‌توان به راحتی آسیب های مو را برطرف کرد برای تهیه این ماسک باید در ابتدا ۳ قاشق غذاخوری آرد برنج را به یک عدد تخم مرغ اضافه کرد و به درستی با هم مخلوط کرد و بعد آن را به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه بر روی موها بمالید و بعد از گذشت زمان لازم می توان موها را با شامپوی مناسب شست تا پس از مدت زمان کوتاهی هم میزان آسیب دیدگی موها کمتر شود و هم اینکه موهای صاف تری خواهید داشت.

لازم به ذکر است در صورت ریزش شدید موها توصیه می‌شود تنها از زرده تخم مرغ استفاده شود چرا که زرده تخم مرغ حاوی پروتئین می باشد که خود می تواند مانع ریزش مو شود.

یکی دیگر از روش های صاف کردن مو استفاده از ترکیب سرکه سیب و آب می باشد برای استفاده از این روش باید مقداری از سرکه سیب را در آب مخلوط کرده و بعد با استفاده از آن موهای خود را بشویید تا پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد صاف شدن موهای خود باشید.

جالب است بدانیم که پوست برخی از افراد نسبت به سرکه حساسیت دارد از این رو توصیه می شود مقدار کمی از این محلول را در ابتدا بر روی پوست خود تست کنید و بعد از آن برای موهای سر خود استفاده نمایید همچنین با استفاده از این روش می توانید موهای براق تری نیز داشته باشید.

یکی دیگر از روشهای خانگی صاف کردن موها استفاده از روغن زیتون می‌باشد چرا که با استفاده از روغن زیتون می‌توان خشکی مو را نیز تا حد زیادی برطرف کرد همچنین این ماده می‌تواند باعث افزایش درخشندگی و رفع موخوره موها نیز شود از این رو توصیه می شود افرادی که دارای موهای تیره و کدر هستند از این روغن استفاده نمایند برای استفاده از این روش باید چند قطره از روغن زیتون را با نرم کننده مخلوط کرد و بعد از شستشوی موها با استفاده از شامپوی مناسب آن را بر روی سر خود زد و بعد از گذشت ۴ و ۵ دقیقه می‌توان موها را آبکشی کرد .

یکی دیگر از روش های استفاده از روغن زیتون این است که نیم ساعت قبل از آنکه موهای خود را بشویید آنها را آغشته به روغن زیتون کنید و بر روی آن و یا کلاه مخصوص رنگ بگذارید و سپس می توانید موهای خود را با استفاده از شامپوی مناسب بشویید.

آنچه مسلم است استفاده از ماسک جوی دو سر و   آلوئه ورا نیز خود می تواند یر بسزایی در سال کردن موها داشته باشد چرا که همانگونه که می‌دانیم ماده مناسبی برای تغذیه موها می باشد همچنین آلوئه ورا نیز می‌تواند رسوبات لازم هم او را تا حد زیادی تامین کند برای استفاده از این روش باید ۳۰ گرم جوی پوست کنده دوسر را با مقدار کمی برگ آلوئه ورا مخلوط کرد و بعد آن را به مدت نیم ساعت بر روی سر ماساژ داد سپس می‌توان با استفاده از آب ولرم رو به سرد موهای خود را شست.

در پایان باید خاطرنشان کرد که برای داشتن موهای صاف بهتر است همواره آنها را با آب سرد بشویید همچنین شامپوها و نرم کننده هایی را انتخاب کنید که بدون نمک باشند چرا که خود نمک می تواند عاملی خشکی هر چه بیشتر موها شود.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news