اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
03 خرداد 1398 03 خرداد 1398
13:00 13:00

هشدار دوباره پلیس فتا به شهروندان

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: شهروندان  نسبت به پیامک‌هایی با مضمون اعلام نیازمندی برای دریافت یارانه نقدی هوشیار باشند.

پیامک

به گزارش سلام نو، سرهنگ رامین پاشاییبا هشدار دوباره در مورد ارسال پیامک‌های مرتبط با یارانه اظهار کرد: افراد سودجو در فرصت‌های مختلف با راه‌اندازی سایت‌ها و شبکه‌هایی قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند و در این میان کلاهبرداری در پوشش‌هایی نظیر سهام عدالت، یارانه، سهمیه‌بندی بنزین و… شایع است.

وی با بیان اینکه در رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی مشاهده شد که اخیراً افرادی اقدام به ارسال پیامکی با محتوای اعلام نیازمندی یارانه نقدی کرده‌اند، گفت: این افراد با قرار دادن لینکی در پایان پیامک متقاضیان را به سایت‌های جعلی هدایت کرده و در آن اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی و اسناد هویتی شهروندان کرده و مدتی بعد موجودی حساب را تخلیه می‌کنند.

پاشایی سایت جعلی اخیر را tavajohmohem.com اعلام کرد و گفت: گزارش‌های مربوط به این سایت به مراجع قضائی ارسال و دستور برخورد با گردانندگان و مسدود سازی آن صادر شده است. بنابراین لازم است افرادی که به هر دلیلی اطلاعات بانکی خود را در این سایت ثبت کرده‌اند، نسبت به تغییر رمز دوم خود اقدام کنند و اگر مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند آن را به پلیس فتا گزارش کنند.

به گفته وی، شهروندان باید توجه داشته باشند که اخبار مربوط به سهیمه بندی سوخت، یارانه نقدی، سهام عدالت و… را حتماً از رسانه‌های معتبر پیگیری کرده و به هیچ عنوان فریب چنین کلاهبرداری‌هایی را نخورند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف (OTP) در آینده نزدیک و از بین رفتن امکان برداشت‌های غیرمجاز با این اقدام را عامل افزایش این کلاهبرداری‌ها اعلام کرد و گفت: با راه‌اندازی رمزهای دوم یکبار مصرف، دست‌یابی به اطلاعات حساب بانکی شهروندان تا حد زیادی از بین خواهد رفت و در همین راستا نیز افراد کلاهبردار سعی دارند تا در روزهای باقی مانده تا اجرای این طرح تا جایی که ممکن است از شهروندان کلاهبرداری کنند.

به گفته پاشایی، پیش از این نیز چندین سایت جعلی در مورد یارانه نقدی و سهام عدالت از سوی پلیس فتا شناسایی و با آن‌ها برخورد شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

باند بزرگ فیشینگ و بازداشت اعضای اصلی این باند

به گفته فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری متهمان اصلی باند بزرگ فیشی...

کلاهبرداران رادیو معارف بازداشت شدند

آن طور که رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خبر داده کلاهبرداران رادیو معارف که با ترفنده...

روایت فرماند پلیس فتا از گردش مالی بزرگ پرونده‌های قمار

به گفته رییس پلیس سایبری کشور از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۳۹۲ فقره پرونده قضائی در خصوص ...

کنکوری‌ها در دام سودجوها نیافتند

رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با توجه به اعلام نتایج کنکور سراسری به پذیر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news