اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 30 مهر 1398
03 خرداد 1398 03 خرداد 1398
16:42 16:42

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی ملت ایران در برابر مستکبران، خصومت آمریکایی ها در برابر مردم ما بیشتر شد

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی تمامی ندارد.

به گزارش سلام نو، سردار سرتیپ پاسدار سید قاسم قریشی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قم، در مصلای قدس افزود: هویت استکبار جهانی شکل گرفته از تجاوز و خون ریزی است، ریشه آمریکای امروز در ماجراجویان و افراد شروری است که سیاست های غارتگری داشتند اما هویت انقلاب اسلامی از اعتقادات دینی و فرهنگ عاشورایی ایجاد شد و نظام اسلامی بر این مبنا به راه خود ادامه می دهد.
وی بیان کرد: این دودیدگاه به دلیل تفاوت مبنایی هیچگاه نمی توانند با یکدیگر کنار بیایند مگر آنکه یکی از آن ها جذب دیگری شود.
وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی ملت ایران در برابر مستکبران، خصومت آمریکایی ها در برابر مردم ما بیشتر شد چرا که آنان از گسترش تفکر انقلابی به سایر کشورها به هراس افتادند.
قریشی گفت: در جنگ تحمیلی نیز ملت ما با وجود حمایت های شرق و غرب از رژیم بعث در برابر آنان به پیروزی رسید و بار دیگر نتیجه بخش بودن راه مقاومت را به آزادی خواهان جهان عرضه کرد.
وی بیان کرد: یکی از جلوه های بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان در جریان آزادی سازی خرمشهر به نمایش گذاشته شد و آنان از نزدیک با عمق مجاهدت و پایداری ملت ایران آشنا شدند.
وی ادامه داد: خرمشهر قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بارها توسط دشمنان اشغال شده بود و حاکمان ایران برای بازپس گیری آن مجبور شده بودند منطقه ای از کشور را به دشمن واگذار کنند اما در دوران دفاع مقدس بدون این که ذره ای از خاک وطن جدا شود، این شهر در عملیات غرور آفرین بیت المقدس در سال 61 از دست متجاوزان با وارد کردن تلفاتی سخت به آنان آزاد شد.
معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این که با گذشت زمان، دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جهانیان بیشتر نمایان شد، گفت: امروز مهمترین پایتخت های جهان اسلام قلبشان با ضربان قلب ایران اسلامی آرامش می یابد و بسیاری از ملت های منطقه همچون مردم لبنان با پیروری از انقلاب اسلامی توانستند در برابر استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی پیروز شوند و خاک خویش را از وجود متجاوزان آزاد کنند.
وی بیان کرد: در گذشته سیاست های کشور ما توسط مستکبران تعیین می شد و 60 هزار مستشار آمریکایی ارتش ایران را اداره می کردند و ما نمی توانستیم حتی یک تفنگ بسازیم، اما امروز مستکبران نگران ضربه خوردن از سلاح های پیشرفته ما همچون موشک های نقطه زن برد بلند ایران اسلامی هستند.
وی ادامه داد: امروز ایران علاوه بر حوزه نظامی و دفاعی، در ابعاد علمی، فناوری، صنعتی، پزشکی، دارو سازی، سد سازی، توسعه آب و خاک، احداث تونل، ایجاد شبکه های انتقال آب و سایر زمینه های زیرساختی در جایگاه کشورهای برتر دنیا قرار دارد و این به برکت انقلاب اسلامی است.
قریشی گفت: امام راحل و رهبر معظم انقلاب به ما آموختند اگر مانند دفاع مقدس عمل کنیم در همه عرصه ها پیشرفت کرده و می توانیم خرمشهرهای پیش روی خود را فتح کنیم.
وی با اشاره به این که دشمنان نقاط قدرت ما را شناسایی کرده اند، افزود: آنان در جلسات خود بیان کردند که برای ضربه زدن به مکتب تشیع که در برابر استکبار جهانی ایستاده است باید ریشه حسینی و مهدوی آن را بزنیم و تفکر ولی فقیه را از آن جدا کنیم.
وی ادامه داد: به همین دلیل است که میلیارد ها دلار اختصاص برای تضعیف نهضت عاشورا و مهدویت و ولایت فقیه و سپاه پاسداران اختصاص می دهند./ایرنااخبار مرتبط

icon news

در رشد علمی باید آتش به اختیار عمل کرد

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران در هر زمینه‌ای که قصد پیشرف...

دشمنان ما از هر قدرت و آمادگى تهى هستند

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شوراى هماهنگى تبلیغات اسلامى افزود: سربازان آمریکایى را در ح...

رحمانی فضلی: باید تلاش کنیم تا خسارت‌های ناشی از سیل را جبران شود

  وزیر کشور اظهار کرد: امروز در مقابله با سیل به انجام رسیده و خوشبختانه کمترین خسارت...

روحانی: سال ۹۸ سال آبی بسیار خوبی است / هر کار بزرگ و افتتاحی که در کشور انجام می‌شود ضربه‌ای بزرگ بر دشمنان ماست

رئیس جمهوری افزود: ن خوشحال هستم در روزهایی که عربده کشی دشمنان ما بیشتر شده و حرف‌ها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news