اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
04 خرداد 1398 04 خرداد 1398
12:20 12:20

توضیح وزارت کشور در مورد سفرهای غیرضروری برخی از اعضای شورای شهر به خارج از کشور

مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور درباره سفرهای غیرضروری برخی از اعضای شورای شهر به خارج از کشور با هزینه شهرداری توضیحاتی ارائه کرد.

استانداران باید به سفرهای خارجی بی‌ضابطه اعضای شوراها ورود کنند/ بررسی مسئله در هیات حل اختلاف استان‌ها

به گزارش سلام نو، در لیست دوره جدید سفرهای خارجی کارکنان شهرداری تهران، نام برخی از اعضای شورای شهر هم آمده است که برای مراسم‌هایی مانند رونمایی از مجسمه ابوعلی سینا در کشور اسپانیا یا مقاصد دیگری مانند سوئیس با هزینه شهرداری تهران سفر کرده بودند که این سفرها نیز در کمیسیون سفرهای خارجی شهرداری مطرح نشده است.

محمدرضا صمیمی (مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور) درباره سفرهای خارجی برخی از اعضای شورای شهر به خارج از کشور با هزینه شهرداری گفت: برای ساماندهی سفر اعضای شوراهای اسلامی شهرها، دستورالعملی توسط وزارت کشور تدوین و به کلیه استانداری‌ها ارسال شده است و بر اساس آن لازم است تا فرم‌های پیوست دستورالعمل را که حاوی اطلاعات مرتبط با سفر و ذکر دلایل و جزئیات سفر است، تکمیل و به عنوان یک مصوبه نسبت به طرح در هیات تطبیق شهرستان اقدام و سپس در صورت موافقت به «کمیسیون سفر استان» که در حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مستقر است، ارسال شود.

وی ادامه داد: در این کمیسیون که با حضور نمایندگان وزارت امور خارجه، سازمان برنامه و بودجه، سازمان اطلاعات استان، نماینده شورای استان در سطح استان و حوزه عمرانی استانداری تشکیل می‌شود، موضوع طرح و مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید موضوع و اعلام ضرورت سفر، مراتب برای تایید تصمیم‌گیری نهائی به کمیسیون مرکزی سفر که در وزارت کشور (حوزه معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستائی) مستقر است، ارسال می‌شود.

مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: کمیسیون سفر در اولین جلسه نسبت به طرح موضوع با حضور نمایندگان پیش گفته دستگاه‌های متناظر در سطح ملی، اقدام و نظریه را به صورت کتبی مشتمل بر موافقت یا مخالفت (با اعلام دلیل) به استان اعلام کرده تا به شورای اسلامی شهر مربوطه منعکس شود.

صمیمی خاطرنشان کرد: بدیهی است در صورت عدم انجام فرآیند مزبور، مراتب به هیات حل اختلاف استان برای بررسی و رسیدگی ارسال خواهد شد تا حسب ضوابط اقدام قانونی به عمل خواهد آمد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از اعضا خارج از این ضابطه به سفر رفتند، بنابران موضوع در هیات حل اختلاف استان مطرح خواهد شد یا خیر؟ تصریح کرد: فرمانداران و استانداران باید اگر احدی از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای کشورمان خارج از ترتیبات قانونی ذکر شده اقدام کرده، تصمیمات مقتضی را در هیات‌های حل اختلاف اتخاذ کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است

وزیر کشور افزود:  اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم...

الویری: برای برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها نیز مجوز لازم از وزارت کشور اخذ شده است

 رییس شورای عالی استان‌ها در مورد قانونی یا غیرقانونی بودن انتخابات شورایاریها توضیحا...

وزیر کشور: فرمانداران باید از قدرت هماهنگی برخوردار باشند/ هیچ‌کس در اجرا و نظارت نباید طرفداری از حزبی یا کسی داشته باشد

وزیر کشور در همایش فرمانداران سراسر کشور افزود:  ما اوج تنش‌های اجتماعی را در دی ماه ...

ابلاغ مجوز اقامت ۵ ساله به اتباع خارجی سرمایه‌گذار در ایران

مصوبه هیئت وزیران در خصوص اعطای مجوز اقامت پنج‌ساله به اتباع خارجی سرمایه‌گذار در ایر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news