اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 30 مهر 1398
04 خرداد 1398 04 خرداد 1398
15:15 15:15

برخی از مناطق با وجود جمعیت بالا فقط یک نماینده دارد

 نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی از حوزه‌های انتخابیه با جمعیت ۵۰۰ هزار نفری یک نماینده و حتی برخی با جمعیت کمتر از ۳۰۰ هزار نفر دو نماینده دارد اما حوزه انتخابیه من با این گستردگی فقط یک نماینده در مجلس دارد. از نمایندگان می‌خواهم که در این خصوص همکاری کند.

محمد محمودی شاه نشین

به گزارش سلام نو، محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به طرح افزایش تعداد نمایندگان در تذکری گفت: برخی از نمایندگان به دلیل دغدغه‌هایی که دارند با این طرح مخالفت کردند. آنها خودشان را به جای من بگذارند. یک نماینده برای یک و نیم میلیون جمعیت ۱۰ شهر، ۵ بخش و ۱۰۳ روستا چگونه می‌توان به تمام این مناطق رسیدگی کرده و ادای وظیفه کنم؟ جمعیت دانش آموزان در سه شهرستان از جمعیت چند مرکز استان بیشتر است. هزاران مرکز صنعتی کوچک و بزرگ وجود دارد. این وضعیت بی‌عدالتی است. به تنهایی نمی‌توان به تمامی این مسائل رسیدگی کرد.

وی افزود: برخی از حوزه‌های انتخابیه با جمعیت ۵۰۰ هزار نفری یک نماینده و حتی برخی با جمعیت کمتر از ۳۰۰ هزار نفر دو نماینده دارد اما حوزه انتخابیه من با این گستردگی فقط یک نماینده در مجلس دارد. از نمایندگان می‌خواهم که در این خصوص همکاری کند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

محمودی: کام کشاورزان را تلخ نکنید

نماینده مردم شهریار در مجلس اظهار کرد: خواهش می‌کنم شیرینی کام کشاورزان را حفظ کرده و...

کلید مبارزه با تحریم ‌ها رونق تولید است

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار کرد: امروز با توجه به تحریم‌ها همه دستگ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news