اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
04 خرداد 1398 04 خرداد 1398
17:40 17:40

قیمت مرغ تا پایان ماه رمضان نوسان چندانی نخواهد داشت

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی عرضه در برابر تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان نوسان چندانی نداشته باشد.

کاهش تقاضا نرخ مرغ را نزولی کرد

به گزارش سلام نو، عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۸۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۱ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه در برابر تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان نوسان چندانی نداشته باشد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و افزود: با توجه به ازدیاد تقاضا همزمان با آغاز سفرها بعد از ماه مبارک رمضان در کنار کاهش جوجه ریزی پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در بازار تا حدودی بهبود یابد.

وی ازدیاد عرضه در برابر تقاضا را دلیل اصلی کاهش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: طبق روال همه ساله جوجه ریزی بیشتری برای ماه مبارک رمضان نسبت به ایام عادی سال صورت گرفته است، اما امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کشش چندانی در بازار وجود ندارد که در نهایت کاهش تقاضا نسبت به عرضه، افت قیمت مرغ و زیان مرغداران در بازار را به همراه داشته است.

به گفته حجت، تولیدکنندگانی که در پروسه بعد از ایام نوروز مرغ تولیدی خود را وارد بازار کردند، حداقل ۲ دوره پرورش بعدی جبران زیان آن‌ها در صورت عادی بودن شرایط بازار زمان نیاز دارد که این امر به نقدینگی صنعت فشار وارد می‌کند.

این مقام مسئول متوسط قیمت ارسال هر کیلو نهاده دامی را ۲۳۰ تا ۳۴۰ تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در ماه‌های قبل میانگین قیمت ارسال هر کیلو کالا ۱۵۰ تومان بود که این افزایش نرخ بر قیمت تمام شده تولید تاثیر مستقیمی دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان ۲ نرخی است، تصریح کرد: با توجه به قیمت کنونی نهاده دامی در بازار، اختلاف قیمت با نرخ مصوب کمتر شده است./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

مرغ گران شد؟ + قیمت

 هفته گذشته هر کیلوگرم مرغ کامل به قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود اما در بیست و هفتم ارد...

افزایش ۳۶ درصدی قیمت برنج هندی

یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: برنج وارداتی پاکستانی نس...

آخرین قیمت مرغ در بازار

حبیب اسداله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: تولیدکنندگان مرغ در ...

قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در آستانه ماه رمضان قیمت مرغ و تخم مرغ در خرده فر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news