اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
04 خرداد 1398 04 خرداد 1398
19:30 19:30

رونمایی از طرح ساختاری حریم شهر تهران تا ۶ ماه دیگر

سرپرست اداره کل حریم شهرداری تهران اظهار کرد: طرح ساختاری حریم شهر تهران تا ۶ ماه آینده و رونمایی می‌شود.

تدوین نهایی طرح ساختاری حریم شهر تهران تا ۶ ماه آینده

به گزارش سلام نو، سرپرست اداره کل حریم تهران به اتفاق شهردار منطقه ۲۰ و هیئت های همراه متشکل از مدیران ارشد شهری از اراضی و پتانسیل های موجود در محدوده حریم شهری نواحی ۳، ۵، ۶ و ۷ شهرداری منطقه ۲۰ و همچنین ظرفیت های مذهبی- تاریخی منطقه از جمله بقعه بی بی شهربانو، آثار تاریخی آتشکده ری و برج اینانج بازدید کرد.

مجتبی شکری سرپرست اداره کل حریم شهرداری تهران با اشاره به اینکه پتانسیل های خوبی در محدوده حریم شهر تهران وجود دارد که می توانیم از این ظرفیت به عنوان فرصت مغتنم برای فعالیت های گردشگری و تفریحی در منطقه ۲۰ و حتی کلانشهر تهران استفاده کنیم، گفت: منطقه ۲۰ از لحاظ وجود المان های تاریخی، مذهبی، طبیعی و تفریحی خاص و منحصر به فرد است و با توجه به این موقعیت ویژه، باید طرح های متفاوت با نگاه همه جانبه برای استفاده از این ظرفیت های موجود برنامه ریزی شود.

شکری اظهار کرد: در این بازدید مذاکرات و تبادل نظرهای لازم برای استفاده از پتانسیل های محدوده حریم منطقه ۲۰ انجام شد و افزود: شهرری با توجه به سبقه تاریخی و ذخایر معنوی می تواند به عنوان پایگاه اجتماعی و قطب گردشگری مذهبی، ورزشی و تفریحی در تهران مطرح شود. ظرفیتهای مناسبی که در محدوده حریم این منطقه وجود داشت را بررسی کردیم و با ارجاع این موارد به مشاور، طرح اولیه آن در قالب طرح های موضعی تهیه خواهد شد و با نگاه تعاملی که وجود دارد این پروژه ها در محدوده ساختاری طرح جامع حریم شهر تهران جانمایی می شود.

شکری سیاست مدیریت شهری تهران و نگاه مدیران ارشد را هم راستا با توسعه و پیشرفت منطقه ۲۰ برشمرد و گفت: به زودی شاهد اتفاق های شگفت انگیز و خاص در منطقه ۲۰ خواهیم بود که نقطه تأثیرگذاری در اقتصاد کلان شهر ری خواهد بود.

سرپرست اداره کل حریم شهرداری تهران با اشاره به اینکه جلسات هماهنگی و تعامل با مناطق در قالب کمیته های تخصصی در حال برگزاری است، افزود: تدوین طرح ساختاری حریم شهر تهران تا ۶ ماه آینده نهایی و تا پایان سال جاری رونمایی می شود.

وی تأکید کرد در تدوین نهایی این طرح، نظرات و پیشنهادات تمام ذینفعان و دستگاه های متولی مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ که از ابتدای سکانداری مدیریت شهری منطقه ۲۰ رونق کسب و کار، نگاه توسعه ای و تبدیل شهر ری به قطب گردشگری زیارتی و سیاحتی را به عنوان رویکرد برنامه های اجرایی مدیریت شهری منطقه ۲۰ عنوان کرده بود، حضور سرپرست اداره کل حریم شهرداری تهران برای بررسی ظرفیت های شهرری را در راستای برنامه راهبردی مغتنم برشمرد و گفت: این بازدید در راستای برنامه راهبردی منطقه ۲۰ و تبدیل این منطقه به قطب گردشگری زیارتی و سیاحتی انجام شد.

افشار توسعه اقتصادی را رمز توسعه شهر ری برشمرد و افزود: حریم پیرامون ری، پتانسیل عظیمی است که ضمن حفاظت از آن قابلیت توسعه گردشگری و فضاهای تفریحی را نیز دارد.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه موقعیت های خاص شهر ری که قابلیت گردشگری دارند شناسایی شده اند، افزود: شهرری قابلیت تبدیل شدن به مقصد سفرهای گردشگری تاریخی و مذهبی را دارد و تمامی برنامه های عملیاتی و طرح های شهری با این رویکرد طراحی و اجرا خواهد شد.

بر اساس این گزارش ۱۷۶ کیلومترمربع از منطقه ۲۰ در محدوده حریم شهر تهران واقع شده است که بخشی از نواحی ۳، ۵، ۶ و همچنین کل سطح ناحیه ۷ را شامل می شود./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

استقرار دستگاهی برای تغذیه حیوانات شهری در تهران!

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک خبر داد که دستگاه هایی برای تغذیه حیوانا...

راهکار شهرداری برای کاهش ترافیک؛ ساعت کار ادارات دولتی در هفته اول مهر شناور می‌شود

محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران گفت به منظور تسهیل عبور و مرور و جلوگیری از ترافی...

ماجرای حذف شهید از تابلوهای شهر تهران چه بود؟ +عکس

در سراسر تهران کوچه و خیابان‌هایی وجود دارد که به نام شهیدان دفاع مقدس مزین شده‌اند. ...

تهرانی‌ها از اجرای طرح جدید ترافیک راضی هستند؟

از تیرماه امسال که طرح کاهش آلودگی هوا در تهران اجرا می‌شود واکنش‌های گوناگونی در پی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news